Silny wiatr i cofka z Zalewu Wiślanego. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy

Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej, powalone drzewa, spadające konary - to bilans silnego wiatru, z którym w środę zmagali się mieszkańcy powiatu braniewskiego.

Wiatr łamał drzewa

Silny wiatr łamał konary, przewracał drzewa ograniczając ruch na drogach powiatu braniewskiego. Niezbędne okazały się interwencje strażaków, którzy na bieżąco usuwali zalegające drzewa z dróg. W działaniach uczestniczyli strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, których wspierali strażacy – ochotnicy z Fromborka, Jędrychowa, Wilcząt, Starego Siedliska, Ławek, Płoskini, Lipowiny, Gronowa, Pieniężna, Dąbrowy oraz Długoboru.

Na terenie miasta Braniewa strażacy z JRG PSP interweniowali usuwając oderwane poszycia obróbki blacharskiej z budynków mieszkalnych. W działaniach wykorzystany był również podnośnik hydrauliczny.

 

Cofka we Fromborku

Silny północny wiatr spowodował cofkę na Zalewie Wiślanym. We Fromborku woda wystąpiła z kanału, wdarła się na plac portowy. Strażacy za pomocą rękawów przeciwpowodziowych zabezpieczyli budynek bosmanatu oraz zlokalizowaną w pobliżu smażalnię. - Strażacy ochotnicy z Fromborka zabezpieczyli budynek bosmanatu. 

- Obiekty zabezpieczane były z wykorzystaniem worków z piaskiem oraz rękawa przeciwpowodziowego - mówi mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie.

 

Pogoda powoli się stabilizuje, wiatr słabnie i poprawiają się warunki atmosferyczne. Do południa obowiązują ostrzeżenia IMiGW: hydrologiczne w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim.

 

Aktualna sytuacja w porcie we Fromborku - kamera pogodowa

Redakcja TVBraniewo24
Silny wiatr i cofka z Zalewu Wiślanego
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (25)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.