Dwie kolizje, jedna osoba w szpitalu

  • 4 stycznia 2019, 15:30
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Dwie kolizje, jedna osoba w szpitalu fot. PSP w Braniewie
W piątek rano na wielu drogach w regionie było ślisko i niebezpiecznie. Na terenie powiatu braniewskiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych.

Czołowo w drzewo

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce na drodze powiatowej w miejscowości Wysoka Braniewska w gm. Płoskinia. Mężczyzna podróżujący dostawczym volkswagenem prawdopodobnie wpadł w poślizg, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 

- Na miejsce wypadku skierowano dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie, strażaków – ochotników z OSP Płoskinia, zespół ratownictwa medycznego oraz braniewskich policjantów - informuje mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek z PSP w Braniewie.

W wyniku zderzenia poszkodowany kierowca dostawczaka został przewieziony do szpitala.

 

Auto dachowało, kierowca uciekł

Do drugiego zdarzenia, tym razem z udziałem pojazdu osobowego, doszło w Braniewie na ulicy Kolejowej. Około 11.20 pojazd marki Mazda, po przejechaniu przejazdu kolejowego dachował, a następnie wpadł do przydrożnego rowu. Na miejsce wypadku skierowano strażaków z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej oraz funkcjonariuszy braniewskiej policji.

W chwili gdy na miejsce przybyły służby w uszkodzonym pojeździe nie było kierowcy. Okazało się, że kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia.

- Policjanci ruszyli śladem uciekającego mężczyzny. Po zatrzymaniu i przewiezieniu na komendę okazało się, że młody mieszkaniec Gminy Braniewo jest pod działaniem alkoholu - informuje sierż. Jolanta Sorkowicz z KPP w Braniewie.  Mężczyzna zaprzeczył, że kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu.

- Funkcjonariusze przeprowadzili badania retrospekcyjne, aby w sprawie mógł wypowiedzieć się biegły - dodaje rzecznik braniewskiej policji

Informacja prasowa

Zdjęcia (13)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.