Trudne warunki na drogach! Policja apeluje o ostrożną jazdę

  • 15 stycznia 2019, 18:42
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Oblodzona jezdnia i silny wiatr nie ułatwiają jazdy kierowcom. Tylko wczoraj policjanci z Pieniężna pracowali na miejscach dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów ciężarowych,które zsunęły się do rowu. Kierowco – nie trać czujności na drodze i zwolnij.

Wczoraj około godz.14:00 oficer dyżurny Policji został powiadomiony, że w okolicy miejscowości Cieszęta samochód ciężarowy blokuje ruch, a kolejny ciężarowy ma trudności z podjechaniem. Parę godzin później na trasie Pieniężno-Sawity podobna sytuacja – zestaw ciężarowy na oblodzonej jezdni został zepchnięty przez wiatr i zsunął się do rowu. Na czas przygotowywania drogi przez odpowiednie słuzby policjanci wstrzymali na wskazanych odcinkach ruch. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

- Trudne warunki drogowe i opady śniegu wymagają wzmożonej aktywności ze strony służb drogowych, ale także – o czym niektórzy kierowcy zdają się zapominać – wzmożonej ostrożności i cierpliwości za kierownicą. Niestety, gdy tego brakuje, dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń na drogach - mówi sierż.sztab. Jolanta Sorkowicz z braniewskiej komendy policji.

Padający śnieg czy marznący deszcz powoduje, że nawierzchnia jezdni jest śliska, oblodzona i powoduje jednocześnie zmniejszoną przyczepność kół pojazdu podczas jazdy. W tak trudnych warunkach atmosferycznych niedostosowanie prędkości do warunków drogowych może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
 

Informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Użytkownik
16.01.2019, 7:27
Użytkownik
A może niech Policja apeluje do służb drogowych w końcu o odśnieżanie tych dróg a nie ciągle kierowcy mają się dostosowywać i dostosowywać A za co ci ludzie w zarządach dróg w końcu pieniądze biorą????? Bo na co to wiem.
Monia
15.01.2019, 20:06
Monia
Co by się nie stało o zawsze wina jest kierowców i pretensje że za szybką każdą czy nie dostosowanie się do warunkow atmosferycznych. A gdzie sa służby drogowe co za to odpowiadają. Jeździć z plugiem w górze to każdy potrafi i sobie godzinki nabijac jeździć każdy potrafi
Emeryt
15.01.2019, 22:55
Emeryt
Jazda z podniesionym pługiem nie generuje przepału paliwa, które następnie można wykorzystać w innym celu bądź aucie ...
Wasyl
15.01.2019, 19:13
Wasyl
Gienio не нервный сам, не турбуйтеся, ня панікуйце, لا تنزعج
Wania
17.01.2019, 7:34
Wania
Wasyl ty kuszal siegodnia?
GIENIO
15.01.2019, 19:01
GIENIO
APELE SĄ ZAWSZE DO KIEROWCÓW >< POMYKAM ZA KÓŁKIEM 42 LATA I CIĄGLE TO SAMO >< NIKT NIE APELUJE DO DROGOWCÓW O UTRZYMANIE DRÓG >< SAMORZĄDY PODPISUJĄ UMOWY Z BYLE KIM I BEZ KONKRETNYCH WYMOGÓW CO DO UTRZYMANIA STANU DRÓG >< POSYPIĄ BYLE GDZIE TROCHĘ PIASKU Z SOLĄ,,,,,AMATORSZCZYZNA ZA CENĘ ZYSKU A NIE ZYCIA SZOFERAKÓW >< PROFESJONALNE FIRMY NIE BAWIĄ SIĘ Z PIASKIEM TYLKO Z PRZYSTOSOWANYMI DO TEGO CELU ŚRODKAMI >< TE FIRMY KTÓRE SĄ ODPOWIEDZIALNE POWINNO SIĘ SKONTROLOWAĆ CZY SPEŁNIAJĄ WYMOGI DO UTRZYMANIA STANU DRÓG >< WTEDY JUŻ NIE TRZEBA BĘDZIE APELOWAĆ ,,,TYLKO EGEKFOWAĆ OD FIRM KONKRETNYCH ŚRODKÓW DO UTRZYMANIA DRÓG