Innowacyjne funkcje nowoczesnych telewizorów

Nim zdecydujesz się na wymianę swego dotychczasowego odbiornika telewizyjnego, koniecznie powinieneś przeczytać nasz poradnik, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak bardzo zaawansowane technologicznie mogą być dzisiejsze modele. W dalszych fragmentach postaramy się zebrać do kupy najważniejsze funkcje najpopularniejszych produktów znanych marek. A zatem zapraszamy do lektury. Sprawdź, jak Twój telewizor może stać się bardziej multimedialny.

DLNA i MHL

Tajemniczo brzmiące skróty kryją w sobie ciekawe udogodnienia. DLNA to funkcjonalność pozwalająca na współdzielenie plików multimedialnych bezprzewodowo na linii telewizor – szereg innych sprzętów z grupy urządzeń audio i wideo. W praktyce, mając odbiornik z DLNA, nie ma kłopotu z wyświetlaniem na nim prezentacji zdjęć z telefonu komórkowego czy filmiku nagranego smartfonem. Skrót MHL natomiast daje wygodę w postaci podłączenia do telewizora wszelkich mobilnych sprzętów RTV, na przykład tabletu, a wszystko to z wykorzystaniem zaledwie jednego kabelka. To sposób na zwiększenie jakości obrazu, ale i znaczące poprawienie dźwięku. Nie stanowi trudności wykorzystanie telewizora z funkcją MHL do grania w gry z komórki, czy oglądania stron www z laptopa.

Miracast i WiDi

Micrast to funkcjonalność dająca naszemu odbiornikowi telewizyjnemu możliwość sprawnego łączenia się z urządzeniami mobilnymi w celu udostępniania znajdujących się na tych sprzętach treści. W ten sposób, zawartość komórki można zaprezentować na wielkim ekranie naszego telewizora. Nie każdy odbiornik to posiada, potrzebna jest bowiem do tego funkcja obsługi technologii Wi-Fi Certified Miracast. Patrząc na precyzyjne opisy produktów z kategorii telewizory na stronie znanego sklepu www ze sprzętem RTV jakim jest Net-s.pl, można dostrzec, warianty urządzeń z odmianą funkcji Miracast – WiDi. Dzięki Wi-Di jest sposobność ukazywania ekranu mobilnego wyposażenia typu laptop, tablet, czy smartfon na stacjonarnych wyświetlaczach. To bezprzewodowe łączenie komputera z telewizorem, które odznacza się wysoką rozdzielczością – Full HD. Podobnie nienaganny jest także dźwięk.

 

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomek
26.01.2019, 11:05
Tomek
Nikt nie wspomniał, o Android TV, 4K, czy ambilightcie? Dziwne.
ziom
19.01.2019, 10:14
ziom
W praktyce z bajerow korzystac bedzie 1 procent ,albo i znacznie mniej uzytkownikow. Nie dajmy sie zwariowac ,telewizor kombo jest potrzebny jak czwarty pasek na dresach.