Norweski rynek kredytowy

Norweski rynek kredytowy w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Wszystko za sprawą forbrukslån, czyli tzw. kredytu konsumenckiego. Jest to jedno z bardziej popularnych narzędzi finansowych w Skandynawii. Kredyt ten, przypominający niektóre polskie pożyczki, może otrzymać właściwie każdy, kto osiąga stały dochód z tytułu pracy.
  1. Norweski rynek kredytowy to przede wszystkim forbrukslån, czyli kredyt konsumencki oraz smålån, czyli mini pożyczka.
  2. Instrumenty kredytowe w Norwegii nie są zarezerwowane wyłącznie dla obywateli tego kraju.

Jak wygląda rynek usług finansowych w Norwegii?

W ostatnich latach norweski rynek finansowy rozwija się dynamicznie. Mieszkańcy Norwegii tak chętnie biorą pożyczki, że kraj ten obecnie plasuje się w czołówce krajów o największym zadłużeniu hipotecznym na jedną osobę. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest forbrukslån, czyli kredyt konsumencki udzielany do wysokości około 500 tysięcy koron norweskich. W przeliczeniu na złotówki wysokość tego kredytu to około 200 tys. złotych. W warunkach skandynawskich jest to wystarczająca kwota na zakup mieszkania lub poważny remont. W Norwegii dużą popularnością cieszy się również smålån, czyli mini pożyczka na małe wydatki, np. zakup samochodu. Więcej dowiesz się na http://xn--lnepengerprivat-hlb.com/

Kto może dostać kredyt w Norwegii?

Kredyty konsumenckie oraz mini pożyczki w Norwegii przyznawane są właściwie wszystkim, którzy osiągają stały dochód z tytułu pracy. Aby móc złożyć wniosek o kredyt, należy również dysponować specjalnym numerem osobowym, jego warunkiem jest stały adres zamieszkania w Norwegii. Posiadanie norweskiego obywatelstwa nie jest warunkiem koniecznym do otrzymania kredytu. Warunkiem wymaganym jest natomiast rozliczanie się z podatków na terenie Norwegii. Kredyty konsumenckie przyznawane są przede wszystkim osobom pracującym, natomiast istnieje również możliwość przyznania pożyczki osobom korzystającym z zasiłku zdrowotnego lub rehabilitacyjnego. Więcej o pożyczkach w Norwegii można poczytać nahttp://xn--lnepengerprivat-hlb.com/klikklan/

Czego można nauczyć się od Norwegów?

Norwedzy, mimo iż zadłużają się na potęgę, w większości (98%) regularnie spłacają swoje zadłużenia. Dane pokazują, że kredyty i pożyczki w budżecie domowym Norwega zajmują około 20%. Dzięki temu osoby zadłużone są w stanie żyć na odpowiednim poziomie i jednocześnie spłacać zobowiązania kredytowe. W przypadku Polaków sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Kredyty i pożyczki stanowią często około 50% miesięcznego budżetu. Przy tak wysokim poziomie zadłużenia często okazuje się, że regularna spłata rat jest niemożliwa.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alex Gilbert
08.06.2019, 19:10
Alex Gilbert
Cześć, jestem Alex Gilbert, obecnie mieszka w New Jersey City, USA. Mam zatrzymany w trudnej sytuacji finansowej czasami temu i musiałem refinansować i płacić rachunki. Próbowałem poszukiwania pożyczek z różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków spadła mój kredyt. Ale jak Bóg miałby to, I został wprowadzony do firmy, która dała mi pożyczkę mojego pragnienia i dziś robię dobrze, jeśli trzeba skontaktować się z jakąkolwiek firmą w odniesieniu do zabezpieczenia pożyczki bez kontroli kredytowej, nie co Sygnatariusz z zaledwie 2% stopy procentowej i lepsze plany spłaty i harmonogram , prosimy o kontakt Martin Luciano Worldwide kredyty Financial Services z e-mail (martinlucianoworldwideloans@hotmail.com lub WhatsApp/telefon: (+ 44 7520 660836). Jestem szczęśliwie dzielenie tego świadectwa ze światem ze względu na to, co byłem przez w rękach oszustów. Można również skontaktować się z nimi poprzez e-mail firmy: martinlucianoworldwideloans@hotmail.com lub WhatsApp/telefon: + 44 7520 660836.