BeMy w Braniewskim Centrum Kultury

Młodzieżowa Rada Kultury oraz Braniewskie Centrum Kultury zapraszają na koncert zespołu BeMy. Zespół wystąpi w BCK 1 marca o godz. 17.00.

Członkowie Młodzieżowej Rady Kultury pod kierunkiem dyr. Ewy Żuryło od września przygotowywali się do organizacji koncertów dla młodzieży. Z przeprowadzonych ankiet ustalili, jakie zespoły zapraszać do Braniewa. Pierwszy z nich to BEMY. Koncert ten jest ich pierwszym organizacyjnym egzaminem.

 

Zespół BeMy założyli dwaj bracia Mattia i Elie Rosinski. Urodzili się i wychowali we Francji, ale poprzez rodziców pochodzenie mają polskie. Od najmłodszych lat interesowali się muzyką, nieustająco grając w swoim rodzinnym domu w Bordeaux. Po ukończeniu szkoły średniej postanowili kontynuować edukację muzyczną poza Francją. Opuścili dom rodzinny i wyjechali do Anglii. Upór i wytrwałość pozwoliła im na studia muzyczne w prestiżowej szkole Academy of Contemporary Music. W czerwcu 2013 wrócili do Polski i wzięli udział w programie Must Be The Music. Dostali się do finału i zajęli drugie miejsce. W maju 2014 awansowali do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock, Festiwalu w Jarocinie oraz zagrali na pierwszym w Polsce akustycznym koncercie w ramach brytyjskiego projektu Sofar Sounds. Zdobyli również nagrodę Jury festiwalu Top Trendy 2014, nagrodę główną na festiwalu muzycznym w Jarocinie, a na początku sierpnia zagrali na dużej scenie festiwalu Woodstock (wygrali eliminacje zespołów konkursowych).

Wiosną 2015 podpisali kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska, gdzie wydali swoją debiutancką płytę “Grizzlin” wyprodukowaną przez Bogdana Kondrackiego, a nagraną już w pełnym 4 osobowym składzie. Płyta została dobrze przyjęta zarówno przez fanów jak i krytyków, co zaowocowało nominacją do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Od tego czasu nieustannie koncertują, zarówno w Polsce jak i za granicą a obecnie pracują nad wydaniem drugiego albumu studyjnego. Do najważniejszych zeszłorocznych osiągnięć zespołu zaliczyć można koncert na festiwalu Sziget w Budapeszcie, dwa występy przed Edem Sheeranem na warszawskim Stadionie Narodowym czy grudniowe koncerty w Wielkiej Brytanii.

 

1 marca o godz. 17.00 sala widowiskowa Braniewskiego Centrum Kultury

Cena biletu: 35 zł

Rezerwacje w kasie kina tel. 55 620 82 02

 

 

 

 

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gienia
12.02.2019, 11:46
Gienia
Czy 3 wiek to młodzież ?