Wypadek w pobliżu Maciejewa. 18 - latka trafiła do szpitala

  • 8 lutego 2019, 12:30
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Wypadek w pobliżu Maciejewa. 18 - latka trafiła do szpitala fot. PSP w Braniewie
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w okolicy miejscowości Maciejewo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18-letni kierowca bmw stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze,uderzył w pień po ściętym drzewie, a następnie jego pojazd wywrócił się i zatrzymał na przydrożnym polu. 18-letnia pasażerka z podejrzeniem urazu kręgosłupa trafiła do szpitala. Czynności w tej sprawie trwają.

W środę (06.02.2019 r.) około 14.00 służby interweniowały na trasie Świętochowo-Maciejewo, gdzie doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad samochodem. BMW po zjechaniu na pobocze uderzyło w pień po ściętym drzewie, a następnie przejechało przez rów i zatrzymało na przydrożnym polu. Pojazdem podróżowały dwie osoby.

- Strażacy z JRG PSP w Braniewie po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanej pasażerce pojazdu. Kobieta po zabezpieczeniu i ułożeniu na noszach typu deska została przeniesiona do karetki,  a następnie przewieziona przez załogę ZRM do elbląskiego szpitala. Dodatkowo strażacy udzielili na miejscu wypadku pomocy medycznej kierowcy, opatrując ranę dłoni - informuje mł.bryg Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku przebadali na zawartość alkoholu kierowcę BMW - mężczyzna był trzeźwy.

- Funkcjonariusze ustalili także, że kierujący pojazdem uprawnienia do kierowania od sierpnia 2018 r., a w chwili zdarzenia ani kierowca, ani jego pasażerka nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-latkowi. Sprawą zajmą się teraz kryminalni - mówi sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz z KPP w Braniewie.

Informacja prasowa

Zdjęcia (9)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.