Młodzi siatkarze z Lechowa zagrają w finale WM SZS w mini piłce siatkowej

Sukcesem zakończył się udział lechowian w Wojewódzkich Półfinałach Warmińsko – Mazurskiego SZS w Mini Piłce Siatkowej „4” chłopców szkół podstawowych w Kurzętniku. Po wygranych meczach, młodzi siatkarze uplasowali się na 2 miejscu w tabeli zapewniając sobie udział w finale.

Dopiero w trzecim półfinale siatkarzom z Lechowa udało się awansować do finału WMSZS w mini piłce siatkowej. W kategorii „2” i „3” chłopców lechowianie odpadali przegrywając decydujące o awansie sety dwoma punktami.

Więcej szczęścia mieli chłopcy w najstarszej kategorii „4” chłopców (2003 i młodsi), którzy na zawodach regionu II w Kurzętniku zapewnili sobie awans, przegrywając po zaciętej walce tylko z SP 19 w Elblągu. Był to jedyny ciekawy mecz w tym turnieju. Lechowo wygrało pierwszego seta po bardzo dobrej grze aktualnych jeszcze mistrzów województwa „3” Michała Wolaka i Jakuba Wołka 25:18. W drugim składzie główną rolę odgrywali najmłodsi na turnieju Wiktor Konsalik i Szymon Wolak (2007), którzy grali bardzo dobrze, jednak nie dali rady starszym rywalom i przegrali 15:25.

Tie – break od początku do końca był wyrównany. Pierwszą piłkę meczową przy stanie 14 – 13 mieli lechowianie, którzy nie wykorzystali szansy. Zrobili to przeciwnicy, wykorzystując błędy w przyjęciu lechowian wygrali 16:14 i zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce dało awans podopiecznym Krzysztofa Kochanowskiego, którzy w finale zagrają o medale trzeci rok z rzędu.

Składy: I – Michał Wolak, Jakub Wołk, Batrłomiej Konsalik, Bartłomiej Jarosz, II – Wiktor Konsalik, Szymon Wolak, Norbert Kutryb, Piotr Sadecki, Jakub Rudź.