Policjanci podsumowali działania ,,Prędkość"

  • 20 lutego 2019, 18:06
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Policjanci podsumowali działania ,,Prędkość fot. archiwum redakcji
Funkcjonariusze z całego województwa prowadzili w trakcie minionego weekendu działania ,,Prędkość''. Braniewscy policjanci rozpoczęli je już w piątek(15.02). Szczególna uwaga wszystkich funkcjonariuszy ''drogówki'' skierowana była na tych kierowców, którzy zbyt mocno dociskają pedał gazu. Na 65 przeprowadzonych kontroli, aż 34 dotyczyło przekroczeń prędkości.

W trakcie trwania działań ,,Prędkość'' (od 15 lutego do 17 lutego br.) funkcjonariusze skontrolowali 65 pojazdów. Ponad połowa zarejestrowanych wykroczeń dotyczyła zbyt szybkiej jazdy.

Niestety, wciąż do nagminnej i bardzo niebezpiecznej formy zachowań kierowców  zaliczamy przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami. Policyjne działania ukierunkowane są na to, by uświadamiać prowadzącym auta,że zbyt szybka jazda może mieć tragiczny finał.

Policjanci apelują do kierujących pojazdami o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spokojna, rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi.

- Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii - apeluje policja.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

desperados
21.02.2019, 20:20
desperados
ludzie juz zaczynaja regularnie z yanosika korzystać, coś czuje ze staty policji beda spadac, ciekawe co zrobią