Zadzwonił, że chce skoczyć z budynku. Żartował

  • 25 lutego 2019, 13:17
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
W sobotni wieczór 27- letni mieszkaniec powiatu braniewskiego powiadomił służby ratunkowe, że chce skoczyć z budynku. Na miejsce zadysponowano policję, straż pożarną oraz zespół ratownictwa medycznego. Po przyjeździe służb okazało się, że 27-latek żartował.

W minioną sobotę (23.02.2019 r.) przed godz. 21:00 oficer dyżurny braniewskiej jednostki został powiadomiony, że na terenie jednej z okolicznych miejscowości mężczyzna grozi, że za chwilę skoczy z budynku. Na miejsce natychmiast wysłano policyjny patrol, karetkę pogotowia oraz straż pożarną. Tuż po tym, gdy mundurowi przybyli na miejsce okazało się, że nikt nie potrzebuje ich pomocy.

- Funkcjonariusze ustalili, że interwencję zgłosił pijany 27-latek. W rozmowie z policjantami przyznał, że nie chciał zrobić sobie krzywdy, a zadzwonił po prostu dla żartu - mówi sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz z KPP w Braniewie.

Teraz żartowniś za bezpodstawne wezwanie słuzb może stanąć przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.Policjanci przypominają

Numery alarmowe służą powiadamianiu służb w sytuacjach zagrażających ludzkiemu zdrowiu lub życiu. 

- Używajmy numerów alarmowych z rozwagą, gdyż każde bezzasadne zgłoszenie może opóźnić udzielenie pomocy osobie, która faktycznie jej potrzebuje - mówi sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz. 

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.