Podsumowanie minionego weekendu na drogach

  • 18 marca 2019, 19:51
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Represjonowanie drogowych piratów na s-22, zatrzymany nietrzeźwy kierowca oraz praca na miejscach kolizji – tak w skrócie minął weekend braniewskim policjantom z ogniwa ruchu drogowego.

Weekend dla braniewskiej ,,drogówki'' rozpoczął się piątkowymi działaniami pn. ,,Bezpieczna dwudziestka dwójka''. Celem akcji, w którą zaangażowani są funkcjonariusze  z Braniewa, Elbląga oraz Gdańska jest przeciwdziałanie naruszeniom przepisów o dozwolonej prędkości na drodze s-22.
W trakcie działań na terenie powiatu braniewskiego skontrolowano 30 pojazdów. Powodem aż 26 kontroli była zbyt szybka jazda.

Dzień później – około godz.18:00 w okolicy miejscowości Wielkie Wierzno patrol z Fromborka zatrzymał nadjeżdżającego nissana. Okazało się, że za kierownicą siedział znajdujący się pod działaniem alkoholu obywatel Rosji. Przeprowadzone badanie wykazało, że 41-latek prowadził swoje auto mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnej celi, a następnego ranka usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości.

Również w sobotę (16.03.2019 r.) funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Jadąca s-22 kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła pojazdem w dwa znaki drogowe. Przyczyną kolizji było zmęczenie kierującej.

 

Policjanci apelują 

Wciąż wielu z nas decyduje się na nocną jazdę. Uzasadnione jest to między innymi możliwością uniknięcia korków. Nigdy nie można jednak zapominać, że będąc zmęczonym nie powinniśmy kierować. Nie przeceniajmy swoich umiejętności. Pamiętajmy, żeby wsłuchać się w własny organizm i natychmiast reagować, gdy daje nam on znać o zmęczeniu. Róbmy częste przerwy, wysiądźmy z auta i weźmy kilka oddechów, zróbmy parę ćwiczeń fizycznych, które pobudzą nasze krążenie. Zrezygnujmy z energetyków, które tylko pozornie niwelują zmęczenie. Jeśli poczujemy, że jest to koniecznie – zdecydujmy się na  krótką drzemkę na parkingu. To tylko kilka prostych porad, które mogą uratować ludzkie życie - mówi sierż. szt.Jolanta Sorkowicz oficer prasowy KPP w Braniewie.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nowak
18.03.2019, 20:34
Nowak
ja tam po nocach nie jeżdżę, w ciągu dnia na korki mi yanosik wystarcza i jestem wyspany