Potrącenie na przejściu dla pieszych. 38-latka trafiła do szpitala

  • 21 marca 2019, 17:03
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Potrącenie na przejściu dla pieszych. 38-latka trafiła do szpitala fot. nadesłane
Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na ul.Sikorskiego w Braniewie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca volkswagenem potrąciła przechodzącą przez pasy 38-latkę. Kobieta z obrażeniami nogi została przewieziona do szpitala

Wczoraj (20.03.2019 r.) po godz.16:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o tym,że na ulicy Sikorskiego w Braniewie doszło do wypadku. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. W udzielanie pierwszej pomocy rannej zaangażowani byli także funkcjonariusze Straży Leśnej, którzy jako pierwsi najechali na zdarzenie.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta jadąca  wjechała w prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych 38-latkę. Na skutek uderzenia piesza doznała urazu nogi i trafiła do szpitala - mówi sierż. szt.Jolanta Sorkowicz z KPP w Braniewie.

Kobieta kierująca volkswagenem była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, podczas których zabezpieczyli ślady i wykonali niezbędną dokumentacją. Teraz wszelkie okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

 

Funkcjonariusze wciąż apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku dla pieszych jak i innych kierujących.Po zmroku piesi są słabiej widoczni. W wypadkach drogowych to właśnie oni giną najczęściej lub zostają ciężko ranni. Osoby, które mają na sobie ubranie w spokojnych szaro-czarnych kolorach i nie posiadają na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, dostrzegane są przez kierowcę z dużym opóźnieniem. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie - zawieszki, opaski, kamizelki, torby na zakupy z elementami odblaskowymi, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

To samo dotyczy rowerzystów, którzy wyjeżdżają na drogi bez oświetlenia, a  tym samym stwarzają zagrożenie nie tylko dla sienie, ale również dla innych użytkowników dróg. Kierowca widzi bowiem nieoświetlonego rowerzystę lub pieszego dopiero, kiedy jego sylwetka pojawia się w zasięgu świateł samochodu, czyli zaledwie 20-30 metrów. Natomiast elementy odblaskowe powodują, że taką osobę widać z odległości 130 - 150 metrów.

Szczególną ostrożność powinni zachować także kierowcy. Nagła zmiana pogody, opady deszczu, roztargnienie -  nie sprzyjają jeździe.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Świadek zdarzenia.
25.03.2019, 18:43
Świadek zdarzenia.
A może zamiast w czasie jazdy lepiej zająć się tym co się dzieje na drodze a nie tym co się dzieje w telefonie a nie później lamentowac że się zagapilam.. Pieszy przechodził prawidłowo przez przejście dla pieszych. Przepis ruchu drogowego mówią przed przejściem dla pieszych ZACHOWAJ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ!
tomek
22.03.2019, 17:14
tomek
Wystarczy spojrzeć w prawo, w lewo i w prawo. Koło jednostki wojskowej również jak święte krowy przechodzą pracownicy wojska. Niby osoby dorosłe, a w głowie nic.
Świadek zdarzenia
25.03.2019, 18:46
Świadek zdarzenia
Przeczytaj artykuł ciulu! Kierująca wjechała w prawidłowo przechodząc pieszą!! Na pasach! Przed przejściem dla pieszych ZACHOWAJ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ!! Ciulu
tomek
27.03.2019, 21:45
tomek
Analiza Twojej wypowiedzi rzuca mną o ścianę :)