Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata w BCK

Braniewskie Centrum Kultury zaprasza na projekcję filmów nagrodzonych podczas 12. edycji GRAND OFF - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. Projekcje odbędą się 11.04.2019 o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza w Polsce inicjatywa promująca kino niezależne.

To również jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie kina niezależnego na całym świecie. Misją Grand OFFu jest zaprezentowanie i wyróżnienie najlepszych niezależnych filmów nadsyłanych z różnych zakątków świata. Laureaci wyłonieni zostali przez członków Kapituły Grand OFF – reprezentantów międzynarodowych środowisk filmowych. Zwieńczeniem festiwalu była uroczysta ceremonia rozdania nagród organizowana w Warszawie. Na ostatnią festiwalową edycję nadesłano blisko 4000 filmów ze 125 krajów a Komisja Nominacyjna spośród tych dzieł wybrała 55 filmów w 11 kategoriach.

W programie:

OJCIEC ADNANA 
Najlepszy Scenariusz

reżyseria: Sylvia Le Fanu
produkcja: Dania 2017
czas: 25min.

Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.

 

PRZENIESIENIE 
Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Film Fabularny

reżyseria: Michael Grudsky
produkcja: Izrael 2017
czas: 22 min.

Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.

 

WEWNĄTRZ ŚCIGAM SIĘ 
Najlepsze Zdjęcia i Najlepszy montaż

reżyseria: Aleksander Szeser
produkcja: Irlandia 2017
czas: 18 min.

Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.

 

OSOBLIWE ZDOLNOŚCI PANA MAHLERA 
Najlepsza Rola Męska i Najlepsza Scenografia

reżyseria: Paul Philipp
produkcja: Niemcy 2017
czas: 29 min.

NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem.
Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym...

 

MYŚLĘ, ŻE SIĘ W TOBIE PODKOCHUJĘ 
Najlepsza Rola Kobieca

reżyseria: Maria Eriksson-Hecht
produkcja: Szwecja 2018
czas: 9 min.

13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w „realu”.  Kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.

 

ABRAMEK WRÓCIŁ SAM 
Najlepszy Film Dokumentalny

reżyseria: Tomasz Wiśniewski
produkcja: Polska 2018
czas: 45 min.

Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem z Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.

 

KONCERT OGNIA 
Najlepszy Film Animowany

reżyseria: Mariia Konopatova
produkcja: Rosja 2018
czas: 6 min.

Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?

 

MLEKO 
Najlepszy Film Polski 

reżyseria: Urszula Morga
produkcja: Polska
czas: 15 min.

Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.