8-latek z Lipowiny laureatem ogólnopolskiego konkursu

  • 1 kwietnia 2019, 16:13
  • Informacja prasowa
  • Edukacja
fot. KPP w Braniewie
Najpierw odebrał nagrodę w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, potem spotkał się z Komendantem Powiatowym Policji w Braniewie, który ruszył do niego z prezentem, by osobiście pogratulować sukcesu. O kim mowa ? O 8-letnim Jasiu, który znalazł się w gronie 10 laureatów ogólnopolskiego konkursu pn.,,Stok nie jest dla bałwanów''.

Pod koniec zeszłego tygodnia w siedzibie Biura Historii i Tradycji KGP w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu fotograficzno-plastycznego dla dzieci i młodzieży „Stok nie jest dla bałwanów”. Gala finałowa stanowiła ostatnią odsłonę III edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno–edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Inicjatorem tego przedsięwzięcia było Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Akcja miała na celu nie tylko promowanie właściwych postaw narciarzy i snowboardzistów, ale także pogłębianie informacji na temat prawnej odpowiedzialności za naruszenie przepisów, które obowiązują na stokach.

Z blisko 2000 nadesłanych z całego kraju prac – w Komendzie Głównej Policji wybrano 10 laureatów. Dla najlepszych przewidziano nagrody główne oraz wyróżnienia specjalne. W tym gronie znalazł się 8-letni Jaś ze Szkoły Podstawowej w Lipowinie. Wielkiego sukcesu chłopcu postanowił pogratulować osobiście nadkom. Tadeusz Telenga – Komendant Powiatowy Policji w Braniewie, który wspólnie z dzielnicowym gminy Braniewo – asp. szt. Marcinem Orłowskim. W poniedziałek w szkole zorganizowano specjalny apel, podczas którego policjanci wręczyli Jasiowi upominek. Komendant Telenga podkreślając sukces 8-latka zachęcał wszystkich uczniów, by także brali udział w konkursach, które nie tylko są szansą na zdobycie nagród, ale także okazją do szerzenia wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w swoim otoczeniu. 

Informacja prasowa
8-latek z Lipowiny laureatem ogólnopolskiego konkursu
— KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.