Pożary traw w powiecie braniewskim

  • 15 kwietnia 2019, 21:25
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Pożary traw w powiecie braniewskim fot. PSP w Braniewie
W ciągu ostatnich kilku dni strażacy zmagali się z plagą pożarów, które w większości były wynikiem celowego podpalenia suchej trawy i pozostałości roślinnej.

Wyjątkowo wcześnie w roku bieżącym strażacy rozpoczęli gaszenie pożarów traw i nieużytków rolnych. Sprzyjająca pogoda, wiatr i wiele pozostałości roślinnych do doskonałe składniki przyśpieszające rozwój pożarów. Powstałe pożary wymagały zaangażowania do działań strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków-ochotników. - W ostatnich kilku słonecznych dniach pożary gaszono na terenie miasta Braniewa, gminy Braniewo, miasta i gminy Frombork oraz gminy Płoskinia - informuje mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie.

Duże zadymienie, które towarzyszy pożarom jest szczególnie groźne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie oraz powoduje zmniejszenie widoczności na drogach, co może prowadzić do powstania groźnych w skutkach kolizji i wypadków drogowych. Ze względu na zmienny wiatr ogień może szybko się rozprzestrzeniać obejmując nowe obszary nieużytków, suchych traw, trzcin, gałęzi.

Szybkie przekazanie informacji o pożarze suchej trawy i pozostałości roślinnych do straży pożarnej na numer alarmowy 998 daje szanse, że pożar nie osiągnie większych rozmiarów i nie będzie stanowił dodatkowego zagrożenia. Warto pamiętać, że podczas gaszenia pożarów traw przez strażaków ich pomoc może być potrzebna w innym miejscu, a przez bezmyślne wypalanie traw strażacy nie dojadą na czas w miejsce, gdzie faktycznie są niezbędni.

Informacja prasowa

Zdjęcia (19)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.