Spotkanie autorskie z Piotrem Gursztynem

Spotkanie autorskie z Piotrem Gursztynem fot. organizator
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Piotrem Gursztynem, dziennikarzem, autorem książki Ribbentrop-Beck.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 kwietnia w Czytelni dla Dorosłych MBP przy ul. Katedralnej 7 (I piętro) o godz. 17.00.

 

Piotr Gursztyn - polski dziennikarz prasowy i telewizyjny. Urodził się 13 października w 1970 roku w Braniewie. Ukończył studia wyższe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł magistra obronił pracą pod tytułem „Rosja i polityka wschodnia w myśli Leona Wasilewskiego”. W latach dziewięćdziesiątych był działaczem Konfederacji Polski Niepodległej. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął jako reporter Radia Plus, później przeszedł do Telewizji Puls, skąd kolejno trafił do Telewizji Polsat. Tam pracował jako reporterem „Informacji” i „Wydarzeń”. Jako dziennikarz współpracował także z „Frondą” oraz „Dziennikiem”, gdzie był kierownikiem działu polityki. Był prowadzącym programu Superstacji pod tytułem „Ja panu nie przerywałem”. Gursztyn jest także publicystą i wicenaczelnym tygodnika „Do Rzeczy” oraz dyrektorem stacji telewizyjnej TVP Historia. Był też dyrektorem biura programowego TVP (od 2016 do 2018 roku). Napisał kilka publikacji książkowych, między innymi: „Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?”, „Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona”, „Po prostu Uważam Rze”. Gursztyn pisze książki głównie z kategorii publicystyki literackiej, esejów, historyki i nauk społecznych (przede wszystkim socjologii).Dziennikarz został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi „za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania prawdy o najnowszej historii Polski”. To wydarzenie miało miejsce 31 lipca w 2017 roku.
Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.