Policja podsumowała święta na drogach. Było spokojnie

  • 25 kwietnia 2019, 9:39
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Od 19 do 22 kwietnia na drogach powiatu trwały zintensyfikowane działania policjantów ruchu drogowego. Wszystko po to, aby wyeliminować jak najwięcej zagrożeń w ruchu drogowym, m.in. nieoświetlonych pieszych, nietrzeźwych kierujących i piratów drogowych.

W poniedziałek ( 22.04.2019 r. ) zakończyły się działania „Bezpieczny Weekend - Wielkanoc”. Policjanci ruchu drogowego w oznakowanych radiowozach dbali o nasze bezpieczeństwo. Policjanci zwracali uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, przyglądali się w jaki sposób przewożone były dzieci i czy wszyscy pasażerowie używali pasów bezpieczeństwa. Wzmożone kontrole policjantów drogówki trwały do późnych godzin nocnych.

Podczas działań funkcjonariusze skontrowali ponad 125 kierujących pojazdami pod kątem stanu trzeźwości, sprawności technicznej pojazdów, oraz tych którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Ponad 75 % kierujących zostało zdyscyplinowanych mandatami karnymi, wnioskami do sądu i pouczeniami za przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 1 kierującemu, który zdecydował się wsiąść za kierownice na „podwójnym gazie”. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, z czego 7 za zły stan techniczny pojazdu. W trakcie działań policjanci ruchu drogowego nie obsługiwali żadnego zdarzenia drogowego.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andy
25.04.2019, 11:11
Andy
W dobie yanosika nadal tyle osób ma mandaty za przekroczenia prędkości. Masakra...