Strażacy prawie cztery godziny gasili pożar lasu

  • 25 kwietnia 2019, 9:50
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Strażacy prawie cztery godziny gasili pożar lasu fot. PSP w Braniewie
23 kwietnia około godz. 16:00 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru obszaru leśnego w pobliżu miejscowości Lipowina w gm. Braniewo. Na teren pożaru jako pierwsi dotarli strażacy ochotnicy z jednostki OSP Lipowina, którzy po ocenie sytuacji potwierdzili pożar obszaru leśnego. Służba dyżurna SKKP w Braniewie niezwłocznie na teren pożaru skierowała dodatkowe zasoby ratownicze z terenu miasta i gminy Braniewo, gminy Płoskini i miasta Pieniężna.

Po rozpoznaniu okazało się, że ogniem objęty jest drzewostan, młodnik oraz wyrąb na obszarze leśnym. Silny wiatr powodował gwałtowny rozwój pożaru, który obejmował kolejne drzewa, krzaki, korzenie i karcze. Zmienne warunki, trudny teren prowadzonej akcji oraz silne zadymienie utrudniały skutecznie działania ratownicze dla obecnym na miejscu pożaru strażaków.

Działania gaśnicze strażacy prowadzili na dwóch odcinkach bojowych ograniczając ogień przed pochłanianiem kolejnych drzew. Woda do celów gaśniczych dowożona była z wykorzystaniem pojazdów pożarniczych z pobliskiej miejscowości. Na miejscu pożaru przybyli również pracownicy Nadleśnictwa Zaporowo, którzy wspierali strażaków wykorzystując ciężki sprzęt leśny.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wspierani przez ochotników prowadzili działania gaśnicze na palącym się obszarze leśnym przez blisko cztery godziny. Teren objęty działaniami gaśniczymi został sprawdzony, zarzewia ognia dogaszone a pogorzelisko do godzin porannych było dozorowane. Na miejsce pożaru skierowano łącznie 13 pojazdów i ponad 40 strażaków.

Informacja prasowa

Zdjęcia (26)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.