Autokarem na narty za granicę – jak się przygotować do ferii?

Wyjazd na narty nie musi wiązać się z koniecznością przeglądu samochodu, sprawdzania i skompletowania dokumentów pod kątem przepisów. drogowych krajów, przez które będziemy przejeżdżać, zakupem łańcuchów i całą masą innych rzeczy. Można inaczej. Można po prostu wsiąść w autokar i tylko zastanawiać się jakiego rodzaju skipass wybierzemy.

Rodzinnie na narty

Niezależnie w jakiej części Polski mieszkamy, w najlepsze europejskie partie gór wcale nie mamy daleko. No może Sierra Morena i Góry Iberyskie to nie jest najlepszy kierunek, bo podróż może być męcząca, ale najpopularniejsze europejskie góry, czyli Alpy są na wyciągnięcie ręki.

Ofert wyjazdów jest w sezonie ogromnie dużo, a co za tym idzie przedziały cenowe też mogą nas co najmniej zaskoczyć. Ograniczmy się więc do wyjazdów rodzinnych w Alpy. Jak znaleźć godną uwagi ofertę? Po pierwsze szukamy wyłącznie wyjazdów z dziećmi, pakowanie się do autobusu z dziećmi, gdzie są same pary i single to bezsens. Wybierając wyjazd dedykowany dzieciom mamy pewność, że unikniemy nieprzyjemnych sytuacji, w których ktoś będzie wymagał od naszych dzieci absolutnej ciszy. Wiadomo, że inni rodzice są znacznie bardziej tolerancyjni i empatyczni niż np. samotne pary.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty

To, co najbardziej nas podczas wyjazdu autokarem na narty za granicę interesuje to po pierwsze wygoda podróży, a po drugie odpowiednie zaplecze na miejscu. Wybierając przewoźnika czy biuro, z którym wybieramy się z rodziną na narty, zwróćmy szczególną uwagę na:

  • Doświadczenie przewoźnika w organizowaniu wyjazdów rodzinnych
  • Wyposażenie autobusu
  • Możliwość organizacji czasu w podróży
  • Ilość przerw zagwarantowanych oraz ew. wyjątki od reguły (gdyby coś się zdarzyło)
  • Standardowe ubezpieczenie w podróży

Zależnie od tego, z dziećmi w jakim wieku mamy do czynienia, ważny będzie komfort pod kątem drzemki w trakcie podróży. Fotele powinny być na tyle wygodne dla maluchów, że będą mogły się w trakcie jazdy przespać.

Jeśli kupujemy wakacje na nartach już z przejazdem, warto byłoby od razu sprawdzić jakie zniżki przysługują dzieciom w hotelu i na trasach narciarskich oraz czy na miejscu jest wystarczając liczba szkółek narciarskich. W przypadku dzieci, które dopiero zaczynają chodzić, trzeba też sprawdzić jakiego typu opieka będzie na miejscu i czy trzeba ją dodatkowo opłacić. W biurach podróży niektóre kwestie są przemilczane, dlatego pytajmy o wszystko na początku. A najlepiej wybierzmy takie biuro podróży, które specjalizuje się w podróżach z małymi dziećmi – unikniemy w ten sposób nerwów na miejscu, jeśli okaże się np. że opiekunki nie mówią po polsku, a wykupienie opieki kosztuje dodatkowo tyle, co cały wyjazd maluszka.

Więcej o wyjeździe na narty autokarem na https://www.primoris.pl/narty/autokarem

Jak się przygotować?

Zawsze musi być ten pierwszy raz. Jeśli mamy dzieciaki w wieku 5-6 lat, najwyższy czas, by przekonać je do podróżowania autokarem na narty. Nie przejmujmy się, jeśli zwykle maluchy są w podróży nieznośne, jeśli jedziemy autokarem pełnym rodzin, na pewno znajdą sobie szybko znajomych i podróż upłynie im w dobrej atmosferze. Oczywiście zadbajmy też o jakieś rozrywki, zabierzmy karty, planszówki, bańki mydlane i książki – wszystko to pomoże maluchom przetrwać kilka lub nawet kilkanaście godzin w podróży. I na koniec – nie nastawiajmy się, że podróż będzie długa i męcząca oraz nie mówmy maluchom, że „to tylko kawałek” i „już prawie jesteśmy”, jeśli to nieprawda. Lepiej stawiać na prawdę i wyjaśniać maluchom wszystko od początku podróży.

Więcej o wyjazdach na narty znajdziesz na https://www.primoris.pl/narty

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.