Dzień Strażaka w Braniewie

Dzień Strażaka w Braniewie fot. PSP w Braniewie
Msza św. w intencji strażaków, uroczysty apel i radosne świętowanie na pikniku strażackim - tak w skrócie wyglądały powiatowe odchody Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji strażaków, która odbyła się w Bazylice Mniejszej pw. Św. Katarzyny. Mszę Świętą w intencji strażaków celebrował kapelan strażaków Ks. Prałat Leszek Galica.

Po eucharystii odbył się apel strażacki, w trakcie którego odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar OSP członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Braniewie. Nie zabrakło również okolicznościowych wystąpień oraz życzeń skierowanych pod adresem obecnych na uroczystości strażaków.

Następnie strażacy PSP, OSP, WSP, zaproszeni goście oraz mieszkańcy udali się na Powiatowy Piknik Strażacki, który odbył się na placu ks. Prałata Tadeusza Brandysa. W trakcie wydarzenia mieszkańcy mogli zapoznać się ze sprzętem pożarniczym pojazdami i ich wyposażeniem. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano dmuchańce.

Powiatowy Piknik Strażacki zakończył przejazd kolumny pojazdów pożarniczych ulicami miasta Braniewa, który przypomniał dla mieszkańców o święcie strażaków. W obchodach Dnia Strażaka uczestniczyli licznie przybyli przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu braniewskiego, strażacy Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej. Organizatorami imprezy byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. 

Informacja prasowa

Zdjęcia (30)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.