Uczniowie ZSZ "Odkrywali Nowe horyzonty" w Hiszpanii

fot. archiwum ZSZ
Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie odbyli czterotygodniowe praktyki zawodowe w Hiszpanii.

W Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie dobiega końca realizacja projektu „Buenos Dias – odkrywamy nowe horyzonty”. W ramach przedsięwzięcia finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, młodzież zdobywała doświadczenie zawodowe podczas 4-tygodniowych praktyk u hiszpańskich pracodawców.

W projekcie wzięło udział 57 uczniów kształcących się w zawodach: technik logistyk, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, oraz technik leśnik. Każda z trzech dziewiętnastoosobowych grup, pod opieką nauczycieli , w różnych terminach odbywała staże u przedsiębiorców w dwóch hiszpańskich miastach – Ubedzie i Sewilli.

Udział w projekcie był bezpłatny. Oprócz transportu, zakwaterowania i wyżywienia, stażyści otrzymali także kieszonkowe. Uczniowie przeszli również przygotowanie językowe oraz wzięli udział w zajęciach kulinarno-kulturowych i pedagogicznych.

Projekt: "Buenos Dias- odkrywamy nowe horyzonty" jest integralną częścią kształcenia ogólnego i zawodowego oraz dodatkowych zajęć edukacyjnych prowadzonych  przez Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie.

Redakcja TVBraniewo24
Uczniowie ZSZ odkrywali
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.