Nowoczesna pracownia językowa w formie pracowni terminalowej

Nauka języka przy zastosowaniu nowoczesnych technologii jest o wiele efektywniejsza. Pliki multimedialne umożliwiają szybsze przyswojenie nowych umiejętności. Niemal wszystkie nowoczesne pracownie korzystają z komputerów. W zdecydowanej większości przypadków każdy kursant posiada własne stanowisko pracy, które składa się z monitora i osobnego komputera. Konfiguracja sprzętu oraz przesył danych jest znacznie utrudniony. Właśnie dlatego warto pomyśleć o pracowni terminalowej. Jest to rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością.

Oszczędność czasu
Pracownia terminalowa pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. W tym przypadku administrowanie i zarządzanie plikami jest o wiele prostsze. Stanowiska pracy składają się z monitora, muszki oraz słuchawek. Są one bezpośrednio podłączone do wspólnego terminala. Oznacza to, że osoba zarządzająca tylko raz wrzuca pliki na współdzielony serwer. Jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, z którym łączą się wszystkie stanowiska pracy.

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/pracownia-komputerowa

Pracownia językowa bazująca na innowacyjnych technologiach nie wymaga dużych nakładów pracy. Szybkiej można więc przygotować kolejne zajęcia. Mamy pewność, że wszyscy uczestnicy kursu korzystają z tych samych plików. Unikniemy nieprawidłowości związanych z ich udostępnianiem. Ponadto na bieżąco możemy kontrolować sytuację. W przypadku osobnych komputerów jest to trudne i problematyczne. Zwykle konieczne jest odrywanie się od pracy, w celu wyeliminowania usterki. To niedogodność zarówno dla osób prowadzących zajęcia, jak i uczestników. Plusem jest również to, że użytkownicy mogą zapisywać stworzone pliki np. prezentacje. Nie trzeba tracić czasu na nagrywanie ich na pendrive'a, płytę CD, czy też przesyłanie mailem. Podgląd do zapisanych informacji mamy na bieżąco.

Minimalizacja kosztów
Nie od dziś wiadomo, że zakup wyposażenia do pracowni językowej generuje wysokie koszty. Właśnie dlatego wiele placówek decyduje się ograniczyć liczbę stanowisk. Wiele obiektów decyduje się na zakup sprzętu słabej jakości, co bezpośrednio przekłada się na niską wydajność. Takie komputery są awaryjne, a usunięcie błędów zwykle sporo kosztuje. Trzeba wziąć pod uwagę, że wyposażenie pracowni jest intensywnie użytkowane. Z tego względu należy zainwestować w sprzęt o doskonałych parametrach.

W przypadku pracowni terminalowych ponosi się nawet trzy razy niższe koszty. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy pragną zaoszczędzić. Należy podkreślić, że nie ma konieczności rezygnowania z wysokiej efektywności pracy. Współdzielenie terminala jest niezwykle wygodne.

Szukasz kompleksowej oferty pracowni językowej wraz z wdrożeniem? Sprawdź ofertę - pracowniaterminalowa.pl/produkt/27-pracownia-jezykowa

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.