O włos od tragedii. Ratownicy wyciągnęli z rzeki dwóch mężczyzn. Zobaczcie nagranie z akcji

  • 8 lipca 2019, 8:46
  • Informacja prasowa PSP w Braniewie
  • Na sygnale
O włos od tragedii. Ratownicy wyciągnęli z rzeki dwóch mężczyzn. Zobaczcie nagranie z akcji fot. redakcja
W niedzielę, 7 lipca 2019 roku około godz. 06:45 służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy znajdują się w korycie rzeki Pasłęka. Zdarzenie zarejestrowała nasza kamera.

Z informacji wynikało, że prawdopodobnie jeden z dwóch mężczyzn topi się w rzece w pobliżu mostu przy ulicy Przemysłowej w Braniewie. Na miejsce zdarzenia skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, policjantów oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dotarciu służb okazało się, że w odległości około 10 metrów od mostu, w rzece znajduje się dwóch mężczyzn. Jeden z poszkodowanych przytrzymywał drugiego chroniąc go przed utonięciem.

Na nagraniu z kamery widać moment jak jeden z mężczyzn wchodzi do wody i płynie z nurtem wody. Kilkanaście minut później na miejsce przyjeżdżają policjanci, strażacy i zespół ratownictwa medycznego.

- Mundurowi wydobyli z wody obu mężczyzn, którzy po okryciu zostali przekazani załodze zespołu ratownictwa medycznego. Jeden z poszkodowanych z uwagi na wychłodzenie został przewieziony do szpitala - informuje mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie. - Dzięki szybkiej interwencji mundurowych udało się uratować kolejne życie - dodaje Ścibiorek.

 

Strażacy zwracają się z apelem o zachowanie ostrożności w pobliżu cieków i zbiorników wodnych oraz nie wchodzenie do wody w miejscach trudno dostępnych i nieznanych. 

Informacja prasowa PSP w Braniewie
Ratownicy wyciągnęli z rzeki dwóch mężczyzn
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.