Jak znaleźć pracę w Warszawie?

Poszukujesz pracy w Warszawie? Sprawdź, w jakich zawodach znajdziesz ją najłatwiej, a w jakich może to być naprawdę trudne. Dowiedz się więcej o pracy w Warszawie.

Coraz więcej osób chce rozwijać się zawodowo i pracować w Warszawie. W ciągu ostatnich 10 lat do stolicy Warszawy przybyło ponad 300 000 osób. Dla części z nich zatrudnienie się  w Warszawie to okazja do zdobycia lepiej płatnej pracy. Do tego mieszkanie w stolicy gwarantuje nowe możliwości, które także otwierają inne ścieżki kariery. Jeśli marzy Ci się mieszkanie i praca w Warszawie, to sprawdź, w jakich zawodach najszybciej znajdziesz zatrudnienie, a w których może to być trudne. 

W Warszawie według danych z Barometr Zawodów 2019 stopa bezrobocia w 2018 roku wynosiła 2,4%. Najwięcej pracujących osób jest w wieku 35- 44 lat, najmniej po 55 roku życia. Na rynku pracy dominują osoby z wykształceniem wyższym (78,5%) oraz policealnym i średnim zawodowym (60,2%).

Zawody deficytowe w Warszawie 

Wśród zawodów deficytowych w Warszawie można wymienić wiele przeróżnych branż. Są to zarówno zawody, które opierają się na pracy fizycznej, jak i te bardziej wyspecjalizowane. W Warszawie łatwiej pracę dostaną: betoniarze, asystenci edukacji, zbrojarze, cukiernicy, dekarze, elektrycy, fryzjerzy, kierowcy autobusów, kosmetyczki, krawcy, kucharze, lekarze, listonosze, magazynierzy, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy instalacji budowlanych, nauczyciele przedszkoli, opiekunowie osób starszych, pielęgniarki i położne, robotnicy budowlani, czy nauczyciele przedszkoli.

Jeśli wykonujesz jeden z wymienionych powyżej zawodów, to zdecydowanie szybciej znajdziesz zatrudnienie w stolicy. Są to branże, w których pracownicy są naprawdę potrzebni i ciągle poszukiwani. 

Zawody nadwyżkowe w Warszawie

Zastanawiasz się, w jakich zawodach jest nadwyżka w Warszawie? Okazuje się, że w niewielu. Na większość stanowisk, prócz tych wymienionych w deficycie jest równowaga-moga tutaj zarówno o specjalistach finansowych, prawnikach, czy mechanikach maszyn i urządzeń. Duża nadwyżka pojawia się przy ekonomistach. Dlatego, jeśli jesteś ekonomistą i chciałbyś pracować w Warszawie, to musisz liczyć się z tym, że poszukiwanie pracy będzie dla Ciebie trudniejsze. 

Zaplanuj dobrze szukanie pracy 

Zadbaj o CV 

Jeśli marzy Ci się praca w Warszawie, to przygotuj się do niej odpowiednio. Pierwszym etapem jest stworzenie CV, które zachwyci pracodawcę. Pamiętaj, że wysyłanie takiego samego CV na różne stanowiska pracy to duży błąd. Zdecydowanie lepszym podejściem jest dopasowywanie CV do miejsca, w którym chcemy pracować. Zauważ, że na danym stanowisku mogą być wymagane konkretne umiejętności. Warto, by w Twoim CV na pierwszy rzut oka pojawiły się te umiejętności, doświadczenia, czy edukacja, która jest wymagana. Szczególnie jeśli masz bardzo bogate CV, jednak mieści się w nim dużo zupełnie różnych umiejętności i doświadczeń z poprzednich miejsc zatrudnienia. 

Skutecznie szukaj pracy

Poszukiwanie pracy w Warszawie może być naprawdę proste. Wystarczy, że wykorzystasz do tego nowoczesne rozwiązania, a osiągniesz świetne efekty i nie stracisz za dużo czasu. Przeglądaj codziennie oferty na takich portalach jak Jobsora. To portal z ogłoszeniami, znajdziesz najnowsze oferty pracy, między innymi z Warszawy. Co więcej, wyświetlane oferty możesz filtrować według kilku zmiennych, dzięki temu znajdziesz te, które będą dla Ciebie najlepsze. Możesz wyszukiwać ofert dodanych danego dnia, z 3 dni, z 7 dni, a także wyświetlić absolutnie wszystkie oferty, które kiedykolwiek się pojawiły.

Gdy interesuje Cię konkretne wynagrodzenie, to także możesz to zaznaczyć. To wyboru masz dowolne, inne oraz: od 2 000 zł, od 4 000 zł, od 6000 zł, od 8 000 oraz od 15 000 zł.

Kolejnym kryterium są odległości. Być może chcesz pracować tylko w Warszawie, a może bardziej interesowałyby jej okolice? Możesz wybrać obszar do 10 km w obrębie Warszawy, do 25 km i do 40 km.

Szukasz zatrudnienia na określonym stanowisku? Na stronie znajdziesz "Popularne oferty pracy Warszawa", gdzie pod spodem będą wymienione najczęściej pojawiające się stanowiska.

Dalej możesz zdecydować się, jaka dzielnica w Warszawie najbardziej Cię interesuje? Chcesz pracować na Mokotowie, Bemowo, czy Targówku?

Warszawa może być świetnym miejscem do rozwijania swojej kariery zawodowej. Warto odpowiednio się przygotować do zmiany i cierpliwie sprawdzać oferty pracy, co jest niezwykle wygodne w dobie portali z ofertami pracy, takimi, jak Jobsora. 

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.