Pożar w Intermarche. Ewakuowano 16 osób

Pożar w Intermarche. Ewakuowano 16 osób fot. redakcja
Kilka zastępów straży pożarnej gasiło pożar do jakiego doszło w jednym z supermarketów przy ul. Królewieckiej w Braniewie.

Ogień pojawił się kilkanaście minut przed 9.00. Prawdopodobnie w wyniku zaprószenia zapaliły się materiały zgromadzone w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu. Pożar błyskawicznie przeniósł się na elewację budynku. Ognień objął część zewnętrznej ściany oraz fragment dachu. Jeszcze przed przyjazdem straży z budynku ewakuowano klientów i personel – łącznie 16 osób.

Do akcji gaśniczej zadysponowano strażaków zawodowych oraz jednostki OSP – łącznie 10 pojazdów.

- W chwili dotarcia na miejsce, pożar rozwijał się bezpośrednio w pobliżu konstrukcji jednej ze ścian bocznych budynku. Ogień przedostał się w górną część, a następnie był to pożar ukryty, który rozwijał się w części dachu – mówi mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie.

Jak informują straży, akcja gaśnicza prowadzona była dwutorowo – na zewnątrz i wewnątrz budynku. Działania prowadzone w obiekcie utrudniał gęsty toksyczny dym, który wypełnił wnętrze obiektu.

- Niezbędne było wykorzystanie sprzętu ochrony dróg oddechowych, czyli aparatów powietrznych. Silne zadymienie, to również brak informacji, czy faktycznie wszystkie osoby opuściły obiekt, dlatego strażacy kilkukrotnie przeszukiwali zadymione pomieszczenia – informował kierujący akcją gaśniczą.

Dzięki szybkiej akcji strażaków ogień nie zdążył się rozprzestrzenić. Działania służb trwały około 2 godzin.

Redakcja TVBraniewo24
Pożar w Intermarche
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (31)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klient CBA
23.07.2019, 13:55
Klient CBA
Mam pytanie do kiedy sklep Intermarche w Braniewie będzie nieczynne. :/
Bravo
15.07.2019, 18:35
Bravo
Udana akcja! Tylko zdjęcia jakby strażacy pozowali podczas gaszenia.