Świętowali 100-lecie powołania Policji Państwowej

Świętowali 100-lecie powołania Policji Państwowej fot. KPP w Braniewie
Funkcjonariusze, pracownicy cywilni, ich bliscy, zaproszeni goście i mieszkańcy uczestniczyli w powiatowych obchodach Święta Policji w Braniewie. Wyjątkowy jubileusz 100. rocznicy powołania Policji Państwowej był doskonała okazją do wręczenia mianowań i odznaczeń funkcjonariuszom. Uroczystości uświetniła orkiestra wojskowa z Giżycka.

Wczoraj (18.07.2019 r.) w Braniewie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. O godz.10:30 przed budynkiem komendy zgromadzili się funkcjonariusze oraz żołnierze Orkiestry Wojskowej z Giżycka. Mundurowi, na czele z mł.insp.Edwardem Szydłowskim-zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz kierownictwem braniewskiej jednostki - nadkom.Tadeuszem Telengą oraz podinsp.Anną Kos, uroczyście przemaszerowali ulicami miasta na plac pod Bazylika Mniejsza.

O godz.11 odbyła się msza święta, a tuż po niej wszyscy zgromadzili się w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury na uroczystej akademii. W swoim wystąpieniu Komendant Powiatowy Policji w Braniewie dziękował funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za codzienny trud, gratulując przy tym awansów i odznaczeń. W dalszej części zgromadzeni wysłuchali koncertu Orkiestry Wojskowej z Giżycka, który nagrodzony został owacjami na stojąco. Następnie nadszedł wyjątkowy moment dla policjantów - wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczeń resortowych. Podczas tegorocznego Święta Policji awansowano łącznie 25 funkcjonariuszy.

W trakcie akademii Komendant Powiatowy Policji w Braniewie dziękował nie tylko policjantom,ale i pracownikom cywilnym, zaprzyjaźnionym służbom mundurowym i instytucjom oraz przedstawicielom samorządów lokalnych. Bezpieczeństwo to przecież nasza wspólna sprawa. W trakcie uroczystości zaprezentowano dwa materiały filmowe - pierwszy ukazujący Policję widziana oczami dzieci, drugi- ukazujący pracę braniewskich funkcjonariuszy na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Po oficjalnej części nadszedł czas na festyn przygotowany przez policjantów. Na wszystkich zebranych czekało wiele atrakcji-malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy dla dzieci, rowerowy tor przeszkód WORD, symulator dachowania, pojazd z talerzem Stewarda oraz pokaz policyjnego sprzętu i uzbrojenia. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dzisiaj (19.07) policjantów odwiedził Pan Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, któremu nadkom.Tadeusz Telenga podziękował za okazywane wsparcie w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu braniewskiego. 

 

Policja oczami dzieci

Informacja prasowa
Policja wczoraj i dziś
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (4)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
20.07.2019, 15:23
Ja
Propaganda.
...
19.07.2019, 22:07
...
a co tam w grupie rybackiej słychać?
spoko
22.07.2019, 22:10
spoko
dobrze słychać ….