Zgłoszenia mieszkańców pomogły w zatrzymaniu pijanych kierowców

  • 27 sierpnia 2019, 13:30
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Zgłoszenia mieszkańców pomogły w zatrzymaniu pijanych kierowców fot. archiwum redakcji
Po raz kolejny obywatelska czujność zapobiegła tragedii. W ciągu jednej doby funkcjonariusze mogli szybko zainterweniować wobec dwóch nietrzeźwych kierujących dzięki sygnałom od zaniepokojonych mieszkańców.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w nocy z soboty na niedzielę (25.08.2019 r.). Oficer dyżurny Policji został powiadomiony, że drogą w kierunku Pieniężna jedzie najprawdopodobniej kierowca pod działaniem alkoholu. Już chwilę później funkcjonariusze potwierdzili obawy zgłaszającego. Patrol ustalił, że siedzący za kierownicą osobówki 41-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej – nie posiadał uprawnień do kierowania.

 

Jeszcze tej samej niedzieli policjanci zostali ponownie zaalarmowani o kolejnym niebezpiecznym kierującym. Ze zgłoszenia wynikało, że jadący bmw porusza się bardzo szybko po naszych drogach, gwałtownie hamuje, a następnie przyśpiesza. Za opisanym pojazdem natychmiast skierowano patrol. Parę minut później funkcjonariusze otrzymali informację, że doszło do kolizji drogowej z udziałem poszukiwanego auta. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że pijany 31-latek uderzył swoim autem w bok prawidłowo jadącej skody. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy.

Teraz obaj nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo.

 

- Niestety, korzystający z dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy coraz częściej widząc jak do auta wsiada nietrzeźwa osoba informują o tym funkcjonariuszy - mówi mł.asp. Jolanta Sorkowicz oficer prasowy KPP w Braniewie.

 

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić policję pod numerem telefonu 112 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.