Czym się wyróżnia oświetlenie sufitowe LED?

Oświetlenie sufitowe LED sprawdzi się niezależnie od tego, czy marzy Ci się nowoczesne, jasne wnętrze rozświetlone licznymi punktowymi oprawami, czy może szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci połączyć jedno główne źródło światła z kilkoma drobniejszymi oprawami. Sprawdź, czym się charakteryzuje tego typu oświetlenie!

Nowoczesne oświetlenie sufitowe LED

Dlaczego właściwie nowoczesne oświetlenie sufitowe LED (dostępne m.in. w hurtowni elektrycznej Alkan) jest w ostatnim czasie tak popularne? Coraz częściej zarówno na małe punkty świetlne, jak i na standardowe oprawy, kinkiety czy żyrandole wyposażone w żarówkę z diodami elektroluminescencyjnymi decydują się bowiem zarówno właściciele miniapartamentów i średniej wielkości mieszkań, jak i mieszkańcy przestronnych domów jednorodzinnych. Elektroluminescencja towarzyszy nam w biurach, punktach usługowych, galeriach handlowych... Dlaczego tak szybko udało jej się niemal wyprzeć popularne jeszcze kilka lat temu świetlówki kompaktowe, zwane też żarówkami energooszczędnymi?

Przyjazne środowisku i ekonomiczne

Odpowiedź jest prosta – oprawy wyposażone w świecące diody elektroluminescencyjne są w stanie wyemitować strumień światła o określonej mocy (mierzonej w lumenach), pobierając przy tym znacznie mniej energii niż te żarówki, które do tej pory nosiły miano energooszczędnych. Są także o wiele bezpieczniejsze dla środowiska – w ich wnętrzu nie znajduje się bowiem warstwa luminoforu zawierająca zwykle wiele niebezpiecznych dla zdrowia i życia człowieka i innych organizmów żywych metali ciężkich czy innych substancji. Ponadto są znacznie bardziej trwałe – jedna żarówka może służyć Ci nawet przez kilkanaście lat! – dzięki czemu ich eksploatacja nie wiąże się z nadmierną produkcją odpadów, które należy odpowiednio zutylizować. LED-y swoją popularność zawdzięczają dziś więc przede wszystkim temu, że przy zachowaniu pełnej funkcjonalności są w stanie pobierać minimum energii, będąc jednocześnie jednymi z najtrwalszych dostępnych na rynku rozwiązań, jeśli chodzi o źródła światła.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.