Piekarnia Warmińska inwestuje w Braniewie

Piekarnia Warmińska inwestuje w Braniewie fot. W-MSSE
30 sierpnia 2019 r. Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała dwie decyzje o wsparciu inwestycji. Przedsiębiorcy, którzy otrzymali zgody na realizację swoich projektów w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydadzą co najmniej 21 100 000 złotych.

Dokumenty umożliwiające rozpoczęcie inwestycji, podpisane przez Marcina Czyżę – pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. odebrali: Małgorzata Ławrukajtis-Klimkowska i Mirosław Ławrukajtis – wspólnicy firmy Piekarnia Warmińska spółka z o.o. spółka komandytowa oraz Andrzej Wiktorowicz - Prezes Zarządu Dramiński S.A.

Inwestycja planowana przez Piekarnię Warmińską polega na dostosowaniu zakupionego budynku na cele produkcyjno-magazynowe oraz na połączeniu go z pozostałą częścią zakładu ciągiem komunikacyjnym. Piekarnia zostanie doposażona w nowoczesne maszyny i urządzenia piekarniczo-cukiernicze oraz środki transportu. Piekarnia Warmińska zobowiązała się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 12 700 000,00  złotych. Projekt zrealizowany zostanie w Braniewie na działkach o łącznej powierzchni 1,1368 ha.

 

Firma Dramiński S.A. planuje budowę nowego zakładu produkcyjno-magazynowego z zapleczem laboratoryjnym, socjalnym i biurowym. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenia zdolności produkcyjnych firmy. Zakład powstanie na nieruchomościach o powierzchni 2,1956 ha w Sząbruku, Gmina Stawiguda. W ramach projektu przedsiębiorstwo zainwestuje co najmniej 8 400 000 złotych.

 

Piekarnia Warmińska to duża firma z polskim kapitałem. Jest to przedsiębiorstwo z ponad 75 letnią tradycją produkcji pieczywa. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją pieczywa
i wyrobów ciastkarskich i ciastek w szerokim asortymencie oraz sprzedażą produktów we własnych sklepach firmowych. Asortyment piekarni to nie tylko produkty tradycyjne bazujące na najlepszych gatunkach mąk, ale również specjalne gamy wypieków o walorach zdrowotnych i dietetycznych.

 

Firma Dramiński S.A. to średnie przedsiębiorstwo z polskim kapitałem. Jest to uznany producent wysokiej jakości zaawansowanych technologicznie urządzeń elektronicznych dla profesjonalistów z sektora rolniczego i hodowlanego, weterynaryjnego oraz medycyny ludzkiej. Podstawowymi produktami firmy Dramiński S.A. są ultrasonografy wykorzystywane w diagnostyce weterynaryjnej i w medycynie ludzkiej, wilgotnościomierze, termometry i ph-metry, wykrywacze rui, testery ciąży. Około 75% produkcji jest skierowane eksport.

 

W 2019 roku Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała już 18 decyzji o wsparciu, w których przedsiębiorcy zobowiązali się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości 209 443 000 złotych.  

Informacja prasowa W-MSSE

Zdjęcia (3)

Udostępnij:
Oceń: