Edukacyjny spacer z seniorami

  • 21 września 2019, 10:23
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Policjanci z Braniewa realizując kolejny etap projektu ‘’Patrz na mnie-poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym na terenie miasta Braniewa’’ spotkali się z seniorami. Celem tych niecodziennych zajęć było uzmysłowienie słuchaczom jakich zachowań wystrzegać się zbliżając się do przejść dla pieszych, a także utrwalenie pożądanych nawyków, które zwiększają bezpieczeństwo seniorów na pasach.

We wtorek (17.09.2019) policjanci z braniewskiej komendy spotkali się z seniorami. Celem zajęć było edukowanie starszych w kwestii ich bezpieczeństwa na pasach. Po teoretycznym wprowadzeniu seniorzy otrzymali kamizelki odblaskowe, a następnie przystąpili do praktyki, przechodząc przez przejścia dla pieszych pod czujnym okiem policjanta.

Opisywane działania trwają są w ramach projektu pn. ,,Patrz na mnie – poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym na terenie miasta Braniewa’’,który realizowany jest w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.


- Jest to projekt pilotażowy, nigdy wcześniej nie realizowany na terenie powiatu braniewskiego oraz miasta Braniewa. Potrzeba jego realizacji wynikała z przeprowadzonych wcześniej debat społecznych, rozmów z mieszkańcami i przede wszystkim z przeprowadzonej specjalnie na potrzeby projektu analizy zdarzeń drogowych z udziałem pieszych na przestrzeni ostatnich trzech lat (z uwzględnieniem różnych grup wiekowych) - wyjaśnia mł.asp. Jolanta Sorkowicz z KPP w Braniewie.

„Patrz na mnie" to nie tylko apel pieszych skierowany do kierowców, ale także komunikat od kierujących do niechronionych uczestników ruchu drogowego, by przed każdym przekroczeniem jezdni zachowali wszelkie środki ostrożności, czujnie obserwując tych, którzy właśnie dojeżdżają do przejść. Projekt ma na celu edukowanie pieszych w kwestii ich bezpieczeństwa na drodze, jak również, kierowców pod kątem właściwych ich zachowań względem wspomnianej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed II turą wyborów prezydenckich komentarze zostały wyłączone.