Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

O przeszczepie włosów często myśli wielu mężczyzn, którzy patrząc codziennie w lustro widzą błysk skóry w tym miejscu, w którym niegdyś znajdowała się bujna czupryna. Transplantacja włosów to w pełni bezpieczny zabieg, który pozwala je uzupełnić oraz zagęścić w łysiejących miejscach. Ta mało inwazyjna metoda pozwala cieszyć się przez długie lata nową, bujną fryzurą.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?


Przyczyn utraty włosów jest bardzo dużo. Do łysienia może dojść z powodu przejściowych zaburzeń spowodowanych stresem, złą dietą, nieprawidłową pielęgnacją oraz poważną chorobą. Bardzo częstą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest również szkodliwe działanie męskich hormonów. Znajdujący się we krwi testosteron pod wpływem enzymów zmienia się na DHT, czyli dihydrotestosteron który to niszczy mieszki włosowe. Tylko te które znajdują się na potylicy prawie nigdy nie są wrażliwe na DHT. Dzięki temu nawet u mężczyzn silnie łysiejących zostaje przeważnie z tyłu głowy wystarczająca ilość włosów do wykonania transplantacji.

W jaki sposób przebiega zabieg przeszczepu włosów?


Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent musi ustalić wspólnie z lekarzem nową linię włosów na czole, w taki sposób aby uzyskać naturalny wygląd. Linia ta jest rysowana na skórze tuż przed rozpoczęciem zabiegu, który to zazwyczaj trwa od godziny do czterech godzin w zależności od rozmiaru łysiny, gęstości ich umieszczania oraz wieku pacjenta.

Pobrane z potylicy włosy mają szerokość około 1, 0–0, 5 centymetra. Każdy pasek zazwyczaj dzieli się na implanty zawierające od 1 do 3 mieszków włosowych. Pozostająca blizna nie jest duża, więc można ją bez problemu ukryć pod włosami.
Miejsce, w które to mieszki włosowe będą przenoszone, chirurg nasącza roztworem soli fizjologicznej, dzięki czemu skóra robi się twardsza.

Okres rekonwalescencji po przeszczepie włosów


Dzięki zastosowaniu przez specjalistę odpowiedniej formuły znieczulenia pacjent może uniknąć opuchnięcia czoła. Strupki pokrywające przeszczepy zazwyczaj odpadają w ciągu tygodnia po wykonaniu zabiegu. Natomiast przeszczepione włosy przechodzą w fazę telogenu oraz wypadają w ciągu dwóch tygodni, a następnie nowe włosy odrastają po około trzech miesiącach.

Każdy pacjent powraca do pełnej sprawności fizycznej w ciągu od jednego do dwóch tygodni. Ponadto po upływie jednego tygodnia może on rozpocząć uprawianie ćwiczeń fizycznych. Jeśli zabieg przeszczepu włosów został wykonany metodą FUE, wówczas nie ma konieczności przyjazdu na kontrolę oraz zdejmowania szwów chirurgicznych.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.