Nietrzeźwy kierowca dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym

  • 1 pażdziernika 2019, 18:33
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Nietrzeźwy kierowca dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym fot. archiwum redakcji
Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy renault, który pomimo spożytego alkoholu wsiadł ,,za kółko’’. Co więcej, mężczyzna zignorował obowiązujące ograniczenie w terenie zabudowanym i jechał z prędkością 102 km/h. Za popełnione wykroczenie utracił prawo jazdy na 3 miesiące i otrzymał 500 złotowy mandat. Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę (29.09.2019 r.) policjanci z braniewskiej drogówki zatrzymali do kontroli nadjeżdżające renault. Dokonany przez funkcjonariuszy pomiar prędkości wykazał, że siedzący za kierownicą mężczyzna pędził autem w terenie zabudowanym dwukrotnie szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Nie było to jednak jedyne jego przewinienie. Policjanci sprawdzili także stan jego trzeźwości. Okazało się, że kierowca miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za zbyt szybką jazdę został ukarany 500-złotowym mandatem i 10 pkt karnymi, na najbliższe trzy miesiące stracił również prawo jazdy. Teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za to, że pijany prowadził auto. Ten czyn zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed II turą wyborów prezydenckich komentarze zostały wyłączone.