Studencie pamiętaj o zaświadczeniu

Do końca października studenci pobierający renty rodzinne z ZUS muszą dostarczyć zaświadczenie o kontynuowaniu nauki. Zaświadczenie z uczelni jest niezbędne, aby Zakład nadal wypłacał świadczenie.

Renta rodzinna przysługuje po zmarłym rodzicu lub innym członku rodziny, który co najmniej na rok przed śmiercią przyjął dziecko na wychowanie i utrzymanie przed osiągnięciem pełnoletności. Dziecko ma prawo do pobierania renty do ukończenia 16 roku życia. Wypłata renty może zostać wydłużona, do 25 roku życia. Aby świadczenie otrzymać w wydłużonym okresie należy kontynuować naukę. Studenci mają czas do końca października na dostarczenie wymaganego zaświadczenia i wniosku o dalszą wypłatę. W przypadku braku takiego zaświadczenia, wypłata renty rodzinnej zostanie wstrzymana.

Ważne jest, żeby zaświadczenie dostarczyć jeszcze w październiku, aby nie przepadła wypłata renty za ten miesiąc - informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Uczniowie i studenci pobierający renty rodzinne muszą pamiętać, aby powiadomić Zakład o przerwaniu i zakończeniu nauki. Brak takiej informacji spowoduje, że świadczenie będzie nadal wypłacane i nienależnie pobrane. Wszystkie nadpłacone świadczenia podlegają zwrotowi wraz z odsetkami.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.