Strażacy uratowali psa

  • 9 pażdziernika 2019, 14:42
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Strażacy uratowali psa fot. PSP w Braniewie
Strażacy z braniewskiej komendy PSP ruszyli na pomoc psu, który nie był w stanie wydobyć się z rzeki Pasłęki. Do zdarzenia doszło w sobotę, 5 października 2019 roku około godz. 11:00 w Braniewie przy ulicy Nadbrzeżnej.

O tym, że w wodzie znajduje się pies, który ma problem z wydostaniem się na ląd, zaalarmował jeden z przechodniów. Służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie po odebraniu zgłoszenia o czworonogu, który znajduje się w wodzie na miejsce zdarzenia natychmiast skierowała braniewskich strażaków. Na szczęście szybka i sprawna akcja strażaków zakończyła się sukcesem i zwierzak ponownie znalazł się na lądzie.

Pies został zabrany do strażnicy, w której otrzymał schronienie. Po kilkudziesięciu minutach zwierzak został odebrany przez właścicielkę, która poszukiwała czworonoga od godzin porannych.

- To kolejne akcja z udziałem strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, która zakończyła się uratowaniem zwierzaka - informuje mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy KP PSP w Braniewie 

Informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.