Oddali hołd tragicznie zmarłym saperom

  • 9 pażdziernika 2019, 15:21
  • Informacja prasowa 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej
  • Wydarzenia
Oddali hołd tragicznie zmarłym saperom fot. archiwum 9BBKPanc.
Saperzy z Braniewa uczcili minutą ciszy tragicznie zmarłych żołnierzy z 29 patrolu rozminowania z Gliwic. Żałobę symbolicznie zaznaczyli czarnymi wstążkami, które umocowali na swoich pojazdach.

Do wypadku doszło we wtorek (08.10.2019 r.) podczas usuwania przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych, w miejscowości Kuźnia Raciborska, nastąpił niekontrolowany wybuch. Zadanie realizowali żołnierze 29 patrolu rozminowania z 6 Batalionu Powietrzno - Desantowego z Gliwic. W wyniku odniesionych obrażeń zginęło dwóch żołnierzy, czterech zostało rannych. Saperzy z Gliwic, podobnie jak saperzy z Braniewa to żołnierze patroli rozminowania Sił Zbrojnych. Codziennie realizują podobne działania związane z oczyszczaniem terenu np. z niebezpiecznych pozostałości po II wojnie światowej.

- Informacja, która dotarła z Gliwic bardzo nas poruszyła. Podstawą naszego działania jest bezpieczeństwo, ale wypadków nigdy nie można wykluczyć. To czym się zajmujemy nie bez powodu nazywane jest „zardzewiałą śmiercią” – powiedział st. chor. szt. Stanisław Śmigielski, dowódca patrolu rozminowania nr 9 z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Patrol z Braniewa od początku 2019 roku wzywany był już do ponad 200. interwencji. W tym czasie saperzy podjęli 4 tys. niebezpiecznych przedmiotów.
 

Informacja prasowa 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.