ZUS zaprasza seniorów

  • 16 pażdziernika 2019, 12:02
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
ZUS zaprasza seniorów fot. pixabay
„Zdrowi, bezpieczni, aktywni” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Dnia Seniora, którą organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu.

Co roku na terenie wszystkich oddziałów ZUS, organizowane są wydarzenia dla seniorów, które aktywizują ich i zachęcają do wyjścia z domu. Podczas tych spotkań, seniorzy mogą dowiedzieć się wielu ciekawych oraz przydanych informacji, takich jak zdrowie, bezpieczeństwo, czy przysługujące im świadczenia. To okazja także do spotkań z ciekawymi ludźmi.

Akcję pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni” przygotowujemy w różnych miastach i czasie w całej Polsce. W Elblągu na Dzień Seniora zapraszamy 18 października 2019 roku w godzinach 10.00-13.00 do Sali Obsługi Klientów ZUS, przy Teatralnej 4 - informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Na seniorów czeka ciekawy panel wykładów „ZUS dla Seniora”, w tym również o nowym  świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W ramach akcji przygotowane będą stanowiska informacyjne, na których seniorzy będą mogli zasięgnąć porad ekspertów ZUS oraz specjalistów wielu innych instytucji, min. z Narodowego Funduszu Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendy Miejskiej Policji z Elbląga a także Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów.

Przez cały czas seniorzy będą mogli skorzystać z darmowego pomiaru ciśnienia. W Sali Obsługi Klienta będzie można podziwiać prace podopiecznych Elbląskiego Stowarzyszenia „Lazarus”. Dzieci z elbląskiego przedszkola „Przyjaciele Kubusia „przygotowały dla naszych seniorów piękne laurki.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.