Wszystkich Świętych 2019. Jak dojechać, gdzie parkować

  • 31 pażdziernika 2019, 16:03
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych na drogach w okolicy braniewskich cmentarzy nastąpi zmiana w organizacji ruchu. W związku z przebudowa drogi wojewódzkiej 504 największe utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na ul. Elbląskiej.

Cmentarz komunalny przy ul. Elbląskiej

Na ul. Elbląskiej odcinek od 1 Maja do cmentarza ruch pojazdów będzie odbywał się wahadłowo. W szczególnych przypadkach może nastąpić zmiana organizacji na ruch jednokierunkowy w stronę m. Stępień. Od czwartku (31.10) do poniedziałku (4.11)  nie będzie możliwy wyjazd z ul. 1 Maja na ul. Elbląską. Natomiast wyjazd z ul. Kętrzyńskiego w kierunku 1 Maja będzie możliwy jedynie w lewą stronę w kierunku ul. Wileńskiej.

 

Dojazd i postój pojazdów na parkingu przy bramie cmentarza zastrzeżony będzie tylko dla pojazdów osób niepełnosprawnych, pojazdów zaopatrzenia (krótkotrwale), służb ratowniczych i komunalnych. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc parkingowych przy cmentarzu (tereny zielone w pobliżu dawnego domu pogrzebowego), mogą wystąpić trudności z zaparkowaniem pojazdów. Jak informuje Urząd Miasta Braniewa, 1 listopada samochody będzie można również zaparkować przy ul. Elbląskiej 38. W piątek firma Agroma Olsztyn Sp. z o.o. nieodpłatnie udostępni swój parking.

Ruch pieszy będzie się odbywał po tymczasowo wyznaczonym i oznakowanym technicznym trakcie pieszym (trakt wyznaczony z lewego pasa jezdni ul. Elbląskiej).

 

Cmentarz komunalny przy ul. Morskiej

Jak co roku część ul. Morskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. PCK do skrzyżowania z ul. Morską zostanie wyłączony z ruchu. 

Cmentarz komunalny przy ul. Olsztyńskiej

Nowo powstały parking przy cmentarzu będzie przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Pojazdy będzie można zaparkować przy budynku Urzędu Miasta oraz w podwórzu przy ul. Kościuszki 110. Na ulicy Olsztyńskiej, po jej lewej stronie (patrząc w kierunku Płoskini) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się.   

Darmowa komunikacja miejska

1 listopada , na terenie miasta funkcjonowały będą 2 bezpłatne linie autobusowe Komunikacji Miejskiej. Jedna linia oznakowana napisem „Cmentarze”, obsługiwać będzie 3 cmentarze komunalne oraz druga - linia specjalna, zapewni dowóz osób tylko na trasie: Przystanek PKS na ul. Elbląskiej - Cmentarz Komunalny „Elbląska” . Linia oznakowana będzie napisem „Cmentarz Elbląska”.

 

 

Informacja prasowa

Zdjęcia (3)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jarosław
01.11.2019, 11:24
Jarosław
Gdyby autobus był ze złota, jeździł w tą i z powrotem do cmentarzy i w środku był jeszcze ksiądz to też by wam nie pasowało.POLACY
Autobusy na cmentarz
01.11.2019, 8:01
Autobusy na cmentarz
Kto wymyślił taki rozklad jazdy? Te trzy autobusy to kpina. Jeśli ktoś pojedzie na cmentarz przy elbląskiej to może wrocić dopiero po 5-ciu godzinach.Taki autobus powinien jeżdzić co godzinę albo półtorej. A jeśli chodzi o ten drugi z przystanku na elbląskiej to co to ma być? Tylko mieszkańcy tamtych okolic mają woich zmarłych na cmentarzu przy elblaskiej? A ci z Kościuszki i okolic już nie? Kto ustawił tak bzdurnie rozklad jażdy? Rozumku to tam było jak u pewnego bohatera z BUBUSIA PUCHATKA a empatii jeszcze mniej.
asdfmovie
31.10.2019, 20:48
asdfmovie
A jak skomentować sytuację gdy 'majstry' bo cieżko inaczej powiedzieć, dwa dni przed 1.11 rozkopali wjazd na cmentarz przy ul. Elbląskiej? Olbrzymie korki, dziura na dziurze.. Nie można było tego robić etapami? Rozkopana droga prawie do Fromborka i wszystko stoi, bo to tu trochę podłubią, to tam.. Może ktoś się za to w końcu weźmie? Burmistrz? Urząd? Radni? Toż to jawna kpina!