72-latka potrącona na pasach. Kobieta weszła na czerwonym świetle

W środę (6.11.2019) w Braniewie doszło do potrącenia pieszej. Kobieta weszła na przejście na czerwonym świetle. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Zdarzenie zarejestrowała nasza kamera.

Do potracenia doszło przed 17.00 na skrzyżowaniu ulicy Królewieckiej i Kościuszki.

Na nagraniu widać jak 72-letnia mieszkanka Braniewa wchodzi na przejście dla pieszych. W tym czasie sygnalizator od kilku sekund wyświetla zielone światło. Kiedy piesza jest na wyspie rozdzielającej pasy ruchu, pojawia się sygnał czerwony. Pomimo tego kobieta wchodzi na jezdnię.

W tym samym momencie kierowca volvo skręca z ul. Królewieckiej w lewo. Mężczyzna w ostatniej chwili zauważa pieszą i próbuje hamować. Niestety pojazd uderza 72-latkę. Kilka minut później na miejsce przyjeżdża policja, straż pożarna i karetka pogotowia. Kobieta ze złamaną nogą trafia do braniewskiego szpitala.

- Policjanci, którzy pracowali na miejscu kolizji ustalili, że 72-latka zignorowała czerwone światło na sygnalizatorze i weszła na pasy, w efekcie czego została potrącona przez kierowcę volvo - mówi mł.asp. Jolanta Sorkowicz oficer prasowy KPP w Braniewie.

Za popełnienie wykroczenie kobieta została pouczona.

Policjanci apelują do wszystkich pieszych, którzy zamierzają wejść na tzw. zebrę oraz kierowców, którzy dojeżdżają do pasów o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w trwającym jesiennym sezonie, gdy widoczność jest znacznie ograniczona z uwagi na warunki pogodowe.

Redakcja TVBraniewo24
72-latka potrącona na pasach. Kobieta weszła na czerwonym świetle
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

julka
dzisiaj, 18:26
julka
Jeżeli to kobieta miała czerwone światło to kilku kierowców też wjechało na czerwonym od strony ul. Gdańskiej
StarszaKobieta
08.11.2019, 21:32
StarszaKobieta
Nie wiem co za idiota pisał ten artykuł, ale to przejście nie jest dwupoziomowe, co to oznacza? oznacza to że w Polskim prawie wyraźnie powiedziane jest że jeśli ktoś wejdzie na jezdnie (na pasach) kiedy świeci zielone światło, to ma PRAWO przejść do końca nawet jeśli w trakcie przechodzenia światło zmieni się z zielonego na czerwone. Nie usprawiedliwia to także kierowcy który nie zastosował ani zasady ograniczonego zaufania, ani nie skupił swojej uwagi na przejściu na pieszych. Jednym słowem dramat.
MlodszaKobieta
2 dni temu, 16:18
MlodszaKobieta
Dramat co pani napisala. Jak nie jest go przejscie dwuetapowe, to jakie? Jest wysepka na srodku? Zapala sie czerwone na drugim etapie i NIKT nie ma prawa wejsc na przejscie. Nalezy sie cieszyc, ze tylko tak sie to skonczylo, ale jak czytam pania, to zalamac sie mozna.
Oleg
2 dni temu, 9:59
Oleg
I przez takie jak Ty na drogach są wypadki. Nie masz zielonego pojęcia, a wypisujesz głupoty i wprowadzasz ludzi w błąd. Tak to jest przejście dwuetapowe! I nie masz prawa wejść na jezdnię na czerwonym świetle!
obserwator
08.11.2019, 14:59
obserwator
Oglądałem z 5 razy ten film i wytłumaczcie mi jak ta kobieta mogła wejść na czerwonym świetle, jak od strony ulicy gdańskiej samochody jeszcze wjeżdżały na skrzyżowanie, więc musiały mieć zielone i odwrotnie piesi mieli jeszcze światło zielone od strony Kościuszki.. Jak dla mnie to kobieta weszła na pasy przy świetle zielonym albo późnym zielonym.
gosc
08.11.2019, 13:08
gosc
swiatla dla pieszych pala sie zbyt krotko.
Maniek
08.11.2019, 10:40
Maniek
Na nagraniu widać jasno że kobieta szła jeszcze na zielonym, a kierowca opuszczając skrzyżowanie na czerwonym powinien zachować szczególną uwagę i ustąpić pierwszeństwa pieszej.
Emeryt
08.11.2019, 13:48
Emeryt
Przejście jest dwuetapowym czyli światło zielone zezwala na przejście do wyspy. Aby iść dalej stoi drugi sygnalizator i ten został zignorowany. Kierowca nawet jeżeli wjechał na skrzyżowanie na pomarańczowym to ma prawo i obowiązek je opuścić aby nie blokować ruchu innym użytkownikom drogi. Tu nie ma co dyskutować. Pieszy winien zatrzymać się na wyspie i czekać na kolejne zielone. Drugi problem to taki, że cykl świateł dla pieszych jet za krótki. Najlepiej by było gdyby te światła zostały zlikwidowane i powstało tu rondo. Miejsca jest sporo i ograniczyłoby to zapędy co niektórych do szybkiej jazdy przez centrum.
StarszaKobieta
08.11.2019, 21:34
StarszaKobieta
Przejście nie jest dwuetapowe, światło włącza się i wyłączą w tej samej chwili i z jednej i z drugiej strony, polecam się przejść i sprawdzić Emerycie zdziadziały :)
Emeryt
2 dni temu, 20:46
Emeryt
Wiek nie ogranicza mi logicznego myślenia. Sugeruję zapoznać się z przepisami ruchu drogowego. Na tym skrzyżowaniu w ciągu ulicy Kościuszki są dwa przejścia dla pieszych ze światłami. Stoją cztery sygnalizatory. Nie istotne jest, że wyświetlają te same sygnały. Istotne jest, że każdy z tych sygnalizatorów jest dla osobnego przejścia dla pieszych.
do starszej kobiety
2 dni temu, 10:10
do starszej kobiety
głupota ludzka nie ma granic
zmotoryzowany
07.11.2019, 15:30
zmotoryzowany
Mam wątpliwości czy swiatlo dla pieszych bylo czerwone skoro zielone bylo dla ruchu gdanska-krolewiecka...