Czym wyróżniają się szlifierki do płaszczyzn?

Poszukując odpowiedniego sprzętu do obróbki metalu natkniemy się na naprawdę wiele specjalistycznych urządzeń. Jednym z nich jest właśnie szlifierka do płaszczyzn, którą znajdziemy niemal w każdym profesjonalnym zakładzie zajmującym się właśnie obrabianiem metalu. Czym dokładnie szlifierka do płaszczyzn jest i do czego się jej używa? Odpowiadamy.

Działanie szlifierek do płaszczyzn

Jak sama nazwa wskazuje, szlifierki do płaszczyzn zostały stworzone z myślą o pracy wykończeniowej na powierzchniach płaskich bądź prostookreślonych. Ta wielka maszyna zajmuje się precyzyjnym szlifem materiału z pomocą narzędzi ściernych do płaszczyzn. Sekret pracy tego urządzenia polega na tym, że w ruch wprawione jest nie tylko narzędzie, ale również przedmiot obrabiany. Umieszczenie przedmiotu na stole szlifierki sprawia bowiem, że szlifierka zaczyna poruszać się ruchem obrotowym bądź posuwowym wzdłużnym. Dzięki tak zarysowanej pracy, szlifierka do płaszczyzn jest w stanie pozbyć się wszelkich nierówności bądź innego rodzaju niedoskonałych elementów z powierzchni metalowej, co jak wiadomo jest dość trudne do osiągnięcia - zwłaszcza, jeżeli zależy nam na precyzji.

Jednak na tym użyteczność szlifierek do płaszczyzn się nie kończy. Jak się okazuje - świetnie sprawdzają się one również do szlifu czołowego, obwodowego bądź obwodowo-czołowego, a nawet szlifowania wgłębnego. 

Zastosowanie szlifierek do płaszczyzn

Maszyny te znajdują swoje zastosowanie rzecz jasna przede wszystkim w przemyśle metalurgicznym. Przydają się one przy masowej produkcji elementów, których powierzchnia musi być całkowicie płaska. We wszelkiego rodzaju warsztatach rzemieślniczych urządzenie to również znajdzie swoje miejsce. Szlifierka do płaszczyzn jest w stanie osiągnąć naprawdę duży poziom precyzji, co sprawia, że chętnie stosuje się je do obróbki wymagającej dokładności - na przykład przy produkcji małych elementów. 

Warto jednak zaznaczyć, że szlifierka do płaszczyzn nie jest urządzeniem do hobbystycznego majsterkowania. Maszyna ta to nietania inwestycja, do której przymierzyć się należy dopiero wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że jej potrzebujemy.

Szlifierki do płaszczyzn w JP-Tech

Na co zwrócić uwagę kupując szlifierkę do płaszczyzn?

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na zakup tak profesjonalnego urządzenia, warto wiedzieć, na jakie specyfikacje urządzenia powinniśmy dokładnie zwrócić uwagę. Bardzo ważne są wymiary urządzenia, gdyż to one mówią nam, jak wielkie przedmioty możemy obrabiać z pomocą szlifierki. Oprócz tego ważne są odległość wrzeciona od stołu, prędkość posuwu stołu, obroty wrzeciona i wielkość tarczy szlifującej - przeświadczają one o jakości i szybkości szlifu. Z kolei moc silnika wrzeciona oraz pompy przedstawi nam, jak bardzo maszyna jest efektywna. Dodatkowo warto sprawdzić, jakie technologie antywibracyjne są zastosowane w danym modelu. Szlif jest o tyle dokładny, o ile zredukowany zostały wszelkiego rodzaju wibracje mogące znacząco wpłynąć na jego jakość - jak zaznaczają specjaliści z JP-Tech (https://jptech-maszyny.pl/)

Szlifierka do płaszczyzn to urządzenie specjalistyczne, jednak przy okazji również bardzo uniwersalne. Jego przydatność sprawdzona została już przez wielu specjalistów z branży, którzy zalecają kupno maszyny, zwłaszcza jeżeli zajmujesz się profesjonalną obróbką metalu.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.