Istota dystrybucji na rynku chemii gospodarczej

Rynek chemii gospodarczej w Polsce odnosi coraz większe zyski. Według prognoz do 2023 roku przychody mają wzrosnąć jeszcze bardziej. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że Polska staje się znaczącym importerem, jak i eksporterem środków chemicznych? Jaka jest istota dystrybucji i hurtowni? Odpowiadamy w tym artykule.

Import środków chemicznych do Polski 

International Trade Center podaje, że w latach 2013-2017 import chemii gospodarczej do Polski wzrósł o 19,4%, czyli z 0,79 mld euro do 0,94 mld euro. Skąd pochodzą importowane produkty? 91% z nich to środki chemiczne z państw Unii Europejskiej, przede wszystkim Niemcy (30%), Francja (11%), Czechy (9%), Holandia (7%) oraz Włochy (6%). W rankingu największych importerów branży chemicznej na świecie Polska znajduje się wysoko, na jedenastym miejscu. Globalny import środków chemicznych także wzrasta - w okresie 2013-2017 o 20,4%. Udział wszystkich państw Unii Europejskiej w światowym eksporcie to aż 51,7%. 

Hurtownia środków czystości b2b.europedg.pl

Dlaczego zachodnie produkty są tak dobre?

To pytanie często pojawia się w głowach konsumentów. Wydawałoby się, że to jedynie mit. Przecież produkty zachodnich marek są dostępne w wielu źródłach. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej, a tak duży udział w eksporcie środków chemicznych w państwach Europy Zachodniej nie jest przypadkowy. Środki chemiczne przeznaczone na rynek zachodni (Niemcy, Francja, Włochy) mają znacznie lepszy skład od tych, które mają trafić między innymi do Polski. Jak wynika z badań nad konsumentami, przeciętny Polak częściej używa produktów chemii gospodarczej na oko (w odróżnieniu od trzymających się zaleceń producenta naszych zachodnich sąsiadów) - z tego powodu na polski rynek trafiają rozcieńczone środki czyszczące i piorące. Gorszy skład to także słabszy zapach - to jeden z tych powodów, dla których wolimy kupować chemię z Europy Zachodniej. 

Niemcy, Francja i Włochy - to w tych państwach przemysł chemii gospodarczej jest na najwyższym poziomie. Zaawansowane technologie, nowoczesna produkcja, specjaliści ulepszający sprawdzone receptury i wprowadzający kolejne innowacje. Wszystkie te czynniki wpływają na jakość i wydajność środków chemicznych z Europy Zachodniej.

Włoska chemia - zachodnie produkty dobrej jakości 

Doskonałym przykładem świetnej skuteczności i wysokiej jakości produktów jest włoska marka Felce Azzurra (dostępne w sprzedaży hurtowej na https://b2b.europedg.pl/marki/felce-azzurra).  Po produkowane przez nią płyny do płukania tkanin sięgają nie tylko Włosi. Choć jest liderem na włoskim rynku, zaczyna podbijać także kolejne państwa. Jakie są ich płyny? Przede wszystkim skuteczne - zapach na tkaninie utrzymuje się naprawdę długo. Włosi doceniają wydajność i dokładne usuwanie plam, a także pozytywny wpływ na jakość materiału - odzież jest miękka w dotyku i łatwa w prasowaniu. Szeroki wybór zapachów, od klasycznej wanilii i nut kwiatowych, po kokos i egzotyczne rośliny, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, Felce Azzurra produkuje także kosmetyki, między innymi żele do mycia ciała - pozostawiają skórę nawilżoną i pachnącą.

Istota dystrybucji środków chemicznych z Europy Zachodniej

Gdyby nie dystrybutorzy i hurtownicy, dojście do chemii gospodarczej z Europy Zachodniej byłby utrudniony - nie wyobrażamy sobie przecież, by pokonywać setki czy tysiące kilometrów w celu zakupu najlepszych środków czyszczących! Dzięki zaufanym źródłom mamy ułatwiony dostęp do naszych ulubionych produktów zza zachodniej granicy. Nie bójmy się więc pytać sprzedawców, z usług których dystrybutorów i hurtowników korzystają. Dzięki temu zyskamy pewność, że kupujemy oryginalne produkty. Jeśli zaś sami prowadzimy sklep, zastanówmy się nad wprowadzeniem do własnej oferty środków chemicznych z Europy Zachodniej - na pewno spotkamy się ze sporym zainteresowaniem i zyskamy klientów, którzy docenią jakość i wydajność chemii włoskiej czy niemieckiej. 

Rynek chemii gospodarczej w Polsce - podsumowanie

Świadomość polskiego konsumenta w kwestii wyboru produktów chemii gospodarczej idzie w parze ze wzrostem znaczenia środków chemicznych z Europy Zachodniej. Stąd rosnące zainteresowanie tymi produktami. Wykorzystują to dystrybutorzy i hurtownicy, którzy pozyskują je z zaufanych źródeł, gwarantując tym oryginalny towar najwyższej jakości. 

artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.