Wybieramy niezawodną maszynę do mycia sali gimnastycznej

Utrzymanie podłogi sportowej w idealnym stanie nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto postawić nie tylko na profesjonalne środki czystości, ale również na niezawodne maszyny do mycia podłóg. Dzięki dobrze dobranym urządzeniom, można zaoszczędzić sporo cennego czasu na czyszczeniu i sporo cennej energii.

O czym należy pamiętać?

W nowoczesnych halach sportowych parkiety są zazwyczaj bardzo dużą inwestycją, dlatego też warto zadbać o to, aby zawsze prezentowały się bardzo estetycznie i co najważniejsze, aby zawsze nadawały się do użytku. Błyskawiczne zrywy zawodników niestety bardzo szybko przyczyniają się do powstawania nieprzyjemnych dla oka śladów i rys na podłodze. Jeżeli nie będzie regularnie usuwać się niewielkich rysek, to niestety szybko dojdzie do głębokiego ścierania. Gromadzący się brud ma negatywny wpływ także na żywotność kolorystyki, która w obiektach sportowych odgrywa ważną rolę. Na szczęście porządna maszyna do mycia sali gimnastycznej pomoże rozwiązać te i wiele innych problemów.

Jaki sprzęt wybrać?

Wybór konkretnej maszyny w dużej mierze zależy przede wszystkim od rodzaju podłogi. Przy większości parkietach w pierwszej kolejności warto skupić się na dokładnym zamiataniu. Najlepszym wyborem jest suche mopowanie, dlatego też warto rozejrzeć się za porządnymi mopami płaskimi. Dzięki tym urządzeniom, można znacząco ograniczyć ilość piasku i pozostałego brudu, który niszczy parkiet. Aby uniknąć problemu nawarstwiania można lekko zwilżyć mop.

Wsparcie automatów szorująco zbierających

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale w kompleksowym czyszczeniu sali gimnastycznej, mogą pomóc także profesjonalne automaty szorująco zbierające. Pamiętać należy jednak o tym, że maszyna do mycia sali gimnastycznej musi być dobrze utrzymana i co najważniejsze koniecznie musi posiadać dość mocne odsysanie. Profesjonalne automaty szorująco zbierające znacząco skracają czas czyszczenia, dlatego też doskonale sprawdzą się przede wszystkim przy większych obiektach. Ręczne czyszczenie sali gimnastycznej, która ma kilka tysięcy metrów kwadratowych nie jest dobrym pomysłem.

Kilka przydatnych wskazówek

Osoby, które chcą skorzystać z pomocy maszyny do mycia podłóg w pierwszej kolejności powinny postawić na dość łagodne pady. Niestety przy agresywnych padach istnieje ryzyko porysowania parkietu. Ważną rolę odgrywa nie tylko czyszczenie posadzki sportowej, ale również jej konserwacja. Odpowiednio zabezpieczona podłoga będzie bardziej odporna na zabrudzenie i zarysowania, a co najważniejsze łatwiej będzie ją wyczyścić w niedalekiej przyszłości. Powłoki ochronne należy nakładać jedynie na idealnie wyczyszczone podłogi. Większość renomowanych producentów parkietów sportowych zaleca konserwowanie parkietu przynajmniej raz do roku. Najbezpieczniejszym wyborem jest korzystanie z preparatów ochronnych, które wskazane są przez producenta. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie utrzymać sale gimnastyczne w idealnej czystości, mogą skorzystać z pomocy profesjonalnych firm sprzątających, które bardzo często dysponują specjalistycznymi maszynami do czyszczenia tego typu podłóg.

Źródło: https://doporzadku.pl/blog/jaka-maszyna-do-czyszczenia-podlogi-sportowej/

artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ziom
02.02.2020, 18:16
ziom
a żeby cie pies trącał całą noc
pożyczka z ANNA CHROMA
01.02.2020, 13:32
pożyczka z ANNA CHROMA
Cześć przyjaciele Nazywam się TERESA ZAJAK Jeśli potrzebujesz pilnego kredytu Zaprosiłem cię do skontaktowania się z ANNA CHROMA I nie będziesz rozczarowany To tylko sugestia Mam pożyczkę w wysokości 130 000 Zl dzięki temu wspaniałemu człowiekowi Aby uzyskać więcej informacji Odpowiedz mi krótką wiadomością Lub skontaktuj się ze swoim pożyczkodawcą annachroma1949@gmail.com skontaktuj się z moim adresem e-mail: teresazajac133@gmail.com Autorzy ANNA CHROMA Będziesz miał rozwiązania dla wszystkich swoich problemów Potwierdzam to Jeśli nie potrzebujesz pożyczki Więc poinformuj swoją rodzinę i przyjaciół dziękuj