Braniewo: Zamknięte placówki oświatowe, odwołane zajęcia i imprezy

W związku z zagrożeniem koronawirusem na terenie powiatu braniewskiego, podobnie jak w całym kraju, do 25 marca zawieszono zajęcia we wszystkich placówkach oświatowych. Zamknięte zostały również miejskie placówki kultury i sportu - Braniewskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz kryta pływalnia.

Do tej pory w kraju potwierdzono łącznie 47 przypadków zarażenia COVID-19 i jeden przypadek śmiertelny w Poznaniu. W powiecie braniewskim nie odnotowano do tej pory żadnego przypadku.

W środę (11.03) rząd podjął decyzję o zawieszeniu na dwa tygodnie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych i uczelniach na terenie kraju. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Braniewa, władze miasta podjęły decyzję o czasowym ograniczeniu funkcjonowania miejskich instytucji kulturalnych i sportowych. 

Jak informuje burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki, oprócz zawieszenia działalności placówek, odwołane zostały również najbliższe wydarzenia sportowe i kulturalne. Urząd Miasta Braniewa będzie funkcjonować normalnie, jednak władze miasta zwracają się do mieszkańców z prośbą o ograniczenie osobistych wizyt.

- Zachęcam państwa do korzystania z naszej pomocy droga mailowa lub telefoniczną, natomiast do bezpośredniego kontaktu tylko w nagłych wymagających tego sytuacjach - informuje burmistrz Braniewa.

 

Od dzisiaj (12.03.2020) Braniewskie Centrum Kultury odwołuje wszystkie wydarzenia oraz seanse filmowe, zajęcia sekcji, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, kursy i szkolenia. Do 25.03 nieczynna będzie kryta pływalnia. Do odwołania zawieszono także wszystkie imprezy i zajęcia sportowo-rekreacyjne organizowane przez MOS Zatoka. Przez dwa tygodnie zamknięta będzie również Miejska Biblioteka Publiczna. W związku z tym odwołano wszystkie wydarzenia organizowane przez MBP, które zaplanowano na marzec.

 

 

Przez koronawirusa zamkną sklepy? Minister uspokaja: to fakenews!

 

Ministerstwo Rozwoju wydało specjalne oświadczenie w związku z plotką, która pojawiła się w mediach społecznościowych, że nie ma mowy o zamykaniu placówek handlowych w Polsce.

 

 

A tak wyglądały dzisiaj półki w jednym z braniewskich sklepów.

 

Koronawirus: informacje i zalecenia

 

 

 

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (1)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
13.03.2020, 17:22
mieszkaniec
Tvbraniewo powinno informować, czy wśród mieszkańców jest podejrzenie o koronawirusa, czy ktoś podlega kwarantannie? Nie ma nic gorszego niż plotka, dlatego na ten temat powinna być rzetelna informacja.