Wiatr dał się we znaki. Strażacy mieli pełne ręce roboty

  • 13 marca 2020, 20:26
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Wiatr dał się we znaki. Strażacy mieli pełne ręce roboty fot. PSP w Braniewie
Ponad 30 razy w ciągu dwóch dni interweniowali strażacy na terenie powiatu braniewskiego. Większość zdarzeń związana była z silnym wiatrem, który w porywach wiał z prędkością nawet 90 km/h

Silny wiatr łamał konary, przewracał drzewa ograniczając ruch na drogach powiatu braniewskiego. Niezbędne okazały się interwencje strażaków, którzy na bieżąco usuwali zalegające drzewa z dróg. W działaniach uczestniczyli strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, których wspierali strażacy – ochotnicy z jednostek OSP.

 

- Oprócz walki ze skutkami silnego wiatru strażacy gasili również pożar sadzy w obiekcie mieszkalnym w miejscowości Wyszkowo. Dodatkowo w godzinach nocnych strażacy gasili pożar budynku gospodarczego do którego doszło w Braniewie przy ulicy 9 maja - informuje m.bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

 

Od wczesnych godzin porannych 13 marca wozy strażackie ponownie ruszyły do usuwania skutków silnego wiatru. Łączny bilans zdarzeń, które strażacy usuwali w dniach 12 – 13.03.2020 rok to ponad trzydzieści interwencji. 

Informacja prasowa

Zdjęcia (9)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.