Strażacy apelują: informujcie o kwarantannie lub chorobie

  • 23 marca 2020, 12:47
  • informacja prasowa
  • Wydarzenia
Podlegasz kwarantannie, jesteś chory, masz objawy zakażenia koronawirusem - dzwoniąc pod numer alarmowy poinformuj o tym dyspozytora lub operatora nr 112. Warto pamiętać, że zatajenie informacji o chorobie czy kwarantannie niepotrzebnie może narazić podmioty ratownicze na wyłączenie z działań - apelują strażacy.

- Praca służb mundurowych oraz podmiotów ratowniczych w okresie zagrożenia koronowirusem jest szczególnie trudna i narażona na dodatkowe zagrożenia. Biorąc pod uwagę liczbę osób, które znajdują się w kwarantannie lub są chore, apelujemy o przekazywanie tych informacji podczas zgłaszania zdarzeń na numery alarmowe - mówi mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek.

- Przekazanie takich informacji jest bardzo ważne i kluczowe w kontekście zagrożenia związanego z ewentualnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej mają kontakt z innymi służbami: medykami, funkcjonariuszami policji czy straży granicznej i zatajanie ewentualnych chorób może skutkować wyłączeniem lub ograniczeniem jednostki z dalszej służby. Bądźmy świadomi i odpowiedzialni – przekazujmy wiarygodne informacje tak aby nie obniżać poziomu bezpieczeństwa dedykowanego przez podmioty ratownicze dla mieszkańców- dodaje Ścibiorek.  

 

informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.