Radni w maseczkach i rękawiczkach. Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Braniewie

Radni w maseczkach i rękawiczkach. Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Braniewie fot. Still z transmisji UM
Rozpoczęła się XVI sesja Rady Miejskiej w Braniewie. Obrady odbywają się z zachowaniem środków ostrożności - radni zostali wyposażeni w maski i jednorazowe rękawiczki, zmieniono ustawienie stołów tak, aby siedzieli w większych odstępach od siebie niż zwykle.

Podczas dzisiejszego posiedzenia, które zwołano w trybie nadzwyczajnym, radni zajmą się zmianami w budżecie oraz w wieloletniej prognozie finansowej. W porządku obrad znalazły się również punkty dotyczące: ustalenia stawek za zajęcie pasa drogowego, zamiany w Statucie Żłobka Miejskiego, uchwalenia programu opieki nad zwierzętami, uchwały w sprawie wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.

Podczas dzisiejszego posiedzenia nie będzie sprawozdania z działalności burmistrza oraz interpelacji radnych.

W obradach uczestniczy 11 radnych. 

 

Transmisja: Urząd Miasta w Braniewie


1. Otwarcie obrad .
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Zatwierdzenie porządku obrad.
4. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg, których zarządcą jest Gmina Miasta Braniewa.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany w Statucie Żłobka Miejskiego w Braniewie.
6. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasta Braniewo w 2020 roku.
7. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych będących w posiadaniu Wodociągów Miejskich Spółka z o.o. w Braniewie na lata 2020-2024.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XIV/136/19 Rady Miejskiej w Braniewie z dnia 18 grudnia 2019 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Braniewa na lata 2020-2029.
9.Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu miasta na 2020 r.
10. Zakończenie obrad.

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
21.05.2020, 7:14
Andrzej
Agnieszka, czy to dla Ciebie jest to stanowisko dyrektora Braniewskiego Centrum kultury?
Tabor
07.05.2020, 18:16
Tabor
Jeden z radnych to taki bardzo troskliwy człowiek, w czerwcu 2019 r. składał interpelacje dotyczące sytuacji nauczycieli, a jak koleżanka dyrektorka / obecna koleżanka dyrektorka / przegrała wszystkie sprawy w sądzie pracy, a inspekcja pracy złożyła m.in za te przewinienia do sądu karnego w Braniewie zawiadomienie i koleżanka dyrektorka / obecna koleżanka dyrektorka / została ukarana w tej sprawie, to wszystkie zarzuty traktował jako bezzasadne.Dodać należy, że bardzo dużo publicznych pieniędzy koleżanka dyrektorka przegrała w sądach pracy, a pieniądze zasądzone jej w sądzie karnym pokryła z publicznych pieniędzy a nie ze swoich.Tacy ,,obiektywni'' byli radni razem z głównodowodzącą poprzedniej kadencji w UM.
Artur
19.07.2020, 9:12
Artur
Teraz małżonka podejmie pracę od września w SP 5 - zatem nie mógł obiektywnie rozpatrywać skarg.Starł się...dla własnych korzyści.
ABCAR
06.04.2020, 13:52
ABCAR
Wszelkie watpliwości może rozwiać ZUS.
Do Pana Dyrektora
03.04.2020, 22:29
Do Pana Dyrektora
Panie Dyrektorze, szkoda że z nami już Pana nie ma.
Do Pana Dyrektora
03.04.2020, 22:29
Do Pana Dyrektora
Panie Dyrektorze, szkoda że z nami już Pana nie ma.
Do Pana Dyrektora
03.04.2020, 22:29
Do Pana Dyrektora
Panie Dyrektorze, szkoda że z nami już Pana nie ma.
Monika
05.04.2020, 7:08
Monika
To wszystko przez te prawdy objawione, niczym niepoparte i ssane na przekór zdrowemu rozsadkowi z palca.
Mieszkaniec
03.04.2020, 12:55
Mieszkaniec
Ciekawe czy maseczki i rękawiczki były kupione z budżetu miasta bo wszystkie jednakowe. A dla czego dbając o bezpieczeństwo miasta i obywateli nie można byłoby tak jak inne miasta np(Słupsk) zakupić maseczki dla wszystkich mieszkańców miasta i zamiast życzeń świątecznych każdemu wrzucić do skrzynki na listy
Marian Klukowski
03.04.2020, 1:58
Marian Klukowski
Doprecyzuję Panią Rewident, niewykluczone, ze świetlicy szkolnej... Nic tak nie szkodzi bliźniemu, jak prawdy objawione, niczym niepoparte, ssane na przekór zdrowemu rozsądkowi z palca, nierzadko brudnego, ale dające upust frustracji z powodu lęku, że przyjdzie ktoś dużo lepszy i podniesie zbyt wysoko poprzeczkę... Miałem tę niekłamaną przyjemność pracować z Panią Katarzyną Kapustą przez wiele lat w swojej szkole. To profesjonalistka, nauczyciel z krwi i kości, która nigdy nie pomyliła pojęcia obwodu koła ze średnicą. Jestem głęboko przekonany, że Szkoła uzyskała niezwykle wartościowego nauczyciela, co wkrótce, po Jej powrocie z urlopu macierzynskiego/wychowawczego, docenią Rodzice i Dyrekcja Szkoły. Pani Kasiu, to tylko Braniewo..
Ciekawy
03.04.2020, 8:39
Ciekawy
To dlaczego nie pracuje taki swietny nauczyciel w SP 6? Szkola by wiele zyskala.
Claudia Klein
02.04.2020, 20:45
Claudia Klein
Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!
Bakterie
02.04.2020, 11:03
Bakterie
Panie wicedyrektorze z SP 5 niech się pan zapozna jak powinna być prowadzona dezynfekcja i co to jest, zanim pan stwierdzi, że w szkole była przeprowadzona dezynfekcja i udziela pan takiej informacji zwrotnej np.rodzicom.