Prokuratura w Braniewie wznowiła pracę po kwarantannie

W poniedziałek (30.03) Prokuratura Rejonowa w Braniewie wznowiła działalność. Była nieczynna od 18 marca z powodu zarządzenia przez sanepid kwarantanny większości jej pracowników, w związku z możliwym zagrożeniem koronawirusem.

Jak poinformował PAP prokurator okręgowy w Elblągu Jan Hrybek, w poniedziałek braniewska prokuratura wznowiła działalność. Po zakończonej kwarantannie wrócili już do pracy dwaj prokuratorzy i większość pracowników biurowych.

Funkcjonowanie tej jednostki było zawieszone od 18 marca, a jej zadania pełniły w tym czasie prokuratury rejonowa i okręgowa w Elblągu. Powodem była decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Braniewie o zarządzeniu kwarantanny - wobec niemal całego personelu braniewskiej prokuratury - w związku z koronawirusem SARS-CoV-2.

Kwarantanna była następstwem potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem jednej z pracownic braniewskiego sądu, z którą mieli styczność tamtejsi prokuratorzy. Obie instytucje mieszczą się w jednym budynku. Powrót pracowników prokuratury do pracy oznacza, że u żadnego z nich nie stwierdzono zachorowania.

Zaraz po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednej z osób zatrudnionych w sądzie w Braniewie, służby sanitarne zdecydowały również o objęciu kwarantanną połowy spośród 68 pracowników tego sądu.

"U żadnego z tych pracowników nie stwierdzono koronawirusa i w związku z tym ustały już przesłanki tej kwarantanny" - przekazał PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski.

Jak przypomniał, Sąd Rejonowy w Braniewie działa nieprzerwanie na tych samych zasadach, co pozostałe sądy okręgu elbląskiego, tj. z ograniczeniami wynikającymi z dotychczasowych zarządzeń prezesów. W związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemii, w sądach m.in. zniesione zostały wszystkie wyznaczone terminy rozpraw i posiedzeń jawnych, które miały się odbyć w kwietniu, poza sprawami pilnymi.

PAP
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ror
03.04.2020, 19:02
ror
uspokój się debilko
ror
03.04.2020, 19:02
ror
uspokój się debilko
Claudia Klein
02.04.2020, 20:45
Claudia Klein
Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!
Braniewianin
01.04.2020, 20:08
Braniewianin
Ja bym ich zamknął jeszcze z dwa miesiące stop zarazie w Braniewie nie wiadomo na sto procent czy nie są nosicielami ☹️
ziom
02.04.2020, 15:44
ziom
za to wiadomo na 100% ze ty masz zryty beret o reszcie nie będę pisał
Zbir
01.04.2020, 15:51
Zbir
Tak,ostatni kontakt był właśnie 18-ego.
Swir
31.03.2020, 8:43
Swir
Skoro kwarantanna była od 18 to dlaczego nie wynosi 14 dni tak jak dla wszystkichoteli.
jełop
31.03.2020, 15:24
jełop
być może czas się liczył od ostatniego kontaktu z zarażoną osobą