Proszek hipoalergiczny - jaki powinien być?

Jeśli jesteśmy posiadaczami skłonnej do podrażnień skóry, cierpimy z powodu alergii, na przykład na kurz, lub szukamy produktu odpowiedniego do prania dziecięcych ubranek, proszek hipoalergiczny jest stworzony dla nas! Wybierając środki hipoalergiczne powinniśmy kierować się jednak szeregiem różnych cech, które wpływają na pozytywne działanie produktów Dzięki temu mamy gwarancję bezpieczeństwa dla skóry, tkanin i środowiska. Jaki zatem powinien być proszek hipoalergiczny?

Proszki hipoalergiczne

Delikatny skład, wolny od groźnych substancji zapachowych, idealnie wypłukujący się z tkanin - to podstawa dobrego proszku hipoalergicznego. Grupa produktów określanych tych mianem jest skierowana do osób, które borykają się z różnego rodzaju alergiami. Bezpieczne działanie proszku nie wywołuje nieprzyjemnych reakcji alergicznych, na przykład duszności czy wysypki. Dlatego również posiadacze bardzo wrażliwej skóry, w tym dzieci, śmiało mogą korzystać z proszków hipoalergicznych. Kluczowe jest, aby produkty przeznaczone dla alergików przeszły zaawansowane testy dermatologiczne. Tylko w warunkach laboratoryjnych można w stu procentach stwierdzić, czy badane środki są całkowicie bezpieczne dla skłonnej do podrażnień skóry. Zatem przy wyborze proszku hipoalergicznego kierujmy się tym, czy posiada on certyfikaty wydawane po pozytywnym przejściu testów.

Właściwości dezynfekujące proszku hipoalergicznego

Jeśli cierpimy z powodu alergii na roztocza kurzu domowego, szukając proszku hipoalergicznego sprawdźmy, czy wykazuje on także właściwości dezynfekujące. Dzięki temu z tkanin perfekcyjnie pozbędziemy się bakterii, grzybów, różnych drobnoustrojów, a także roztoczy kurzu. Połączenie tych dwóch cech: hipoalergiczności i dezynfekcji w proszku to gwarancja idealnie czystych materiałów wyjętych z pralki. 

Co niezwykle istotne, wybierajmy takie proszki dezynfekujące, które nie wymagają wysokich temperatur. Takie pranie nie działa korzystnie na strukturę włókien materiałów. Wyjątkowym produktem jest proszek do prania Mr. ZIGGI, który dezynfekuje już w 40 stopniach Celsjusza, dzięki czemu nawet podczas standardowego prania pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń oraz nie wpłyniemy przy tym na jakość tkanin.

Wydajność i ekonomiczność - istotne cechy proszku hipoalergicznego

W domu alergika pranie wykonuje się wyjątkowo często. Musimy dbać o czystość ubrań, pościeli i ręczników (tu przeczytasz o tym, jak prawidłowo wyprać ręczniki: https://mr-ziggi.pl/jak-prac-reczniki/), aby nie gromadziły się na nich niebezpieczne alergeny. Dlatego niezwykle ważne jest, by nasz proszek do prania był nie tylko skuteczny, ale i wydajny oraz ekonomiczny. Skoncentrowana formuła produktu sprawia, że do zwykłego prania zużyjemy go znacznie mniej, więc standardowe opakowanie starczy nam na dłużej. Zaoszczędzimy przy tym nie tylko pieniądze, ale i czas, który spędzilibyśmy w kolejkach sklepowych.

Proekologiczny proszek do prania dla alergika

Tak samo, jak częste pranie generuje większe koszty, tak i ma większy wpływ na środowisko naturalne. Niestety, proszki do prania mogą znacząco zanieczyszczać ekosystem. Dlatego dbając nie tylko o bezpieczeństwo dla naszej skóry oraz tkanin, ale i środowiska, wybierajmy produkty, które nie mają w swoim składzie zeolitów i fosforanów. To substancje nierozpuszczalne w wodzie, które tworzą na dnach jezior i rzek groźne osady. Nie bez różnicy jest także opakowanie - najlepiej, jeśli będzie wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu oraz samo będzie się do niego nadawało. Jeśli mamy możliwość, sprawdźmy również, jak przebiega produkcja proszku - skąd producent czerpie energię, jakie metody wykorzystuje. 

Proszek hipoalergiczny - jaki powinien być?

Świadomi konsumenci zwracają uwagę na wiele kwestii przed dokonaniem zakupu. Jeśli chcemy być naprawdę zadowoleni z hipoalergicznego proszku do prania, wybierzmy ten produkt, który dodatkowo będzie miał działanie dezynfekujące, będzie wydajny, w odpowiedniej cenie, a także bezpieczny dla środowiska naturalnego. Dzięki temu z pewnością trafimy na produkt, który spełni nasze wszelkie oczekiwania i będzie sprawdzał się fantastycznie!

 

art. partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.