Pożar w bloku przy ul. Matejki. Potrzebna pomoc dla pogorzelców

  • 5 kwietnia 2020, 14:57
  • informacja prasowa
  • Na sygnale
Pożar w bloku przy ul. Matejki. Potrzebna pomoc dla pogorzelców fot. PSP w Braniewie
Dziś w Braniewie doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Matejki. Na szczęście nikt z lokatorów nie ucierpiał, ale straty materialne są ogromne. Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć 4-osobową rodzinę, mogą to zrobić za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

Około 10.40 w mieszkaniu na poddaszu czteropiętrowego budynku przy ul. Matejki w Braniewie doszło do pożaru. Ogień pojawił się w kuchni. Na miejsce skierowano trzy pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie strażaków WSP, strażaków ochotników z osp Braniewo oraz policjantów. 

- Strażacy działania prowadzili od wewnątrz oraz z zewnątrz wykorzystując do tego celu podnośnik hydrauliczny. Po kilku minutach intensywnej akcji, pożar udało się ugasić - informuje mł. bryg Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie.  

W wyniku pożaru spaleniu uległa kuchnia oraz cześć przedpokoju. Dymy i gazu pożarowe, które wypełniły wnętrze mieszkania zniszczyły także pozostałe pomieszczenia i znajdujące się w nich wyposażenie. Rodzina została bez dachu nad głową. Mieszkanie wymaga generalnego remontu.

Na miejscu obecny był burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki, pracownik urzędu miasta Marek Wynimko oraz zastępca Komendanta Powiatowego policji Anna Kos.

 

Potrzebna pomoc!

Na portalu zrzutka.pl została ogłoszona zbiórka dla pogorzelców. 

- To skromni i wspaniali ludzie, którzy nigdy nie odmawiali innym pomocy. Szczególnie tragiczna jest pora –  w okresie kiedy trwają przygotowania do Świąt Wielkanocnych – spotkała ich ogromna tragedia. Zachęcamy i prosimy wszystkich o wsparcie dla Naszych przyjaciół. Jeśli ktoś nie może wspomóc ich finansowo, niech chociaż udostępni tą zrzutkę aby dotarła do jak największej liczby potencjalnych darczyńców. Całość kwoty ze zrzutki trafi do Janka i Doroty Sobolewskich i pomoże im w zakupie najpotrzebniejszych rzeczy i przybliży ich do remontu mieszkania - napisał Piotr Pawlukowski w serwisie zrzutka.pl

Poniżej link do zrzutka.pl

https://tiny.pl/7hkcz

 

informacja prasowa

Zdjęcia (15)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nienio
05.04.2020, 22:32
Nienio
Jasiu damy radę
Wiola
05.04.2020, 21:51
Wiola
A sąsiad z przeciwka nagrywał filmik na fb i się cieszył zamiast dzwonić po straż
ziom
06.04.2020, 15:50
ziom
wpłać cos na wrzutkę n,a nie sąsiadów kablujesz jędzo jedna
Mieszkaniec
05.04.2020, 15:56
Mieszkaniec
Pan Burmistrz zdążył zdjęcie zrobić ciekawe ile pomógł?
Mieszkanka
05.04.2020, 17:37
Mieszkanka
No przecież trzeba było coś na fb wstawić
Mieszkaniec 2
05.04.2020, 21:37
Mieszkaniec 2
Nie ma czym się lansować bo wszystko po poprzedniczce z opóźnieniem idzie lub wcale. BRAWA TAK DALEJ!