Przez zieloną granicę do Niemiec

  • 3 czerwca 2020, 10:43
  • Informacja prasowa WMOSG
  • Na sygnale
Przez zieloną granicę do Niemiec fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali rosyjską rodzinę, która przekroczyła granicę w miejscu niedozwolonym. Celem mieszkańców obwodu kaliningradzkiego były Niemcy. Rosjanie zostali przekazani rosyjskim służbom.

Do zdarzenia doszło 31 maja w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Strona rosyjska poinformowała polską Straż Graniczną o zadziałaniu urządzeń sygnalizacyjnych. Do akcji ruszyły wzmożone patrole i pojazd obserwacyjny.

- Okazało się, że cudzoziemcy przekroczyli granicę z Rosji do Polski. Szli nocą, ukrywali się w zaroślach, wąwozach. 54-letni mężczyzna, 40-letnia kobieta i 14-letni ich syn zostali zatrzymani. Jak przyznali, chcieli pojechać autobusem z Gołdapi w głąb kraju, następnie do Niemiec. Cel migracyjny potwierdzały też znalezione przy obcokrajowcach dokumenty osobiste - informuje  kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Rosyjska rodzina złożyła wyjaśnienia w sprawie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i wnioskowała o dobrowolne poddanie się karze. Cudzoziemcom za popełnione przestępstwo  wymierzono karę 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres 2 lat, tytułem próby.

W poniedziałek w trakcie spotkania granicznego rodzina została przekazana rosyjskim służbom. 

Informacja prasowa WMOSG
Przez zieloną granicę do Niemiec
— WMOSG
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.