Włamali się do piwnicy. Ukradli butle i akumulatory

  • 22 czerwca 2020, 12:19
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Braniewa, którzy zdecydowali się sięgnąć po nie swoją własność. Łupem nie nacieszyli się jednak długo – tuż po włamaniu zatrzymali ich policjanci. Skradzione butle gazowe i akumulatory wróciły do właścicieli, podejrzani natomiast noc spędzili na komendzie.

W sobotę (20.06) oficer dyżurny braniewskiej komendy Policji został powiadomiony o włamaniu do jednej z miejscowych piwnic. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy. Patrol prewencji ustalił, że z pomieszczenia w którym uszkodzono kłódkę zniknęły dwie butle gazowe oraz dwa akumulatory. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 500 złotych.

Policjanci dokładnie sprawdzali braniewskie ulice w poszukiwaniu sprawców i chwilę później dostrzegli pierwszego z podejrzanych.

- 20-latek na widok radiowozu zaczął uciekać, funkcjonariusze ruszyli więc za nim. Krótki pościg zakończył się na jednej z klatek schodowych, gdzie próbował ukryć się uciekinier. Policjanci zatrzymali nie tylko 20-latka, ale i jego 24-letniego znajomego, który także mógł mieć związek z włamaniem - informuje podkom. Jolanta Sorkowicz oficer prasowy KPP w Braniewie.

 Funkcjonariusze ustalili również, gdzie zostały ukryte skradzione przedmioty. Zabezpieczone mienie powróciło do prawowitych właścicieli, a sprawcy zostali doprowadzeni na komendę.

Dzień później dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz odpowiedzą przed sądem.

 

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

,zdr
13.10.2020, 20:18
,zdr
Na zlecenie ich wodza . Pewnie ale rozjeb... Się do Pawła i bd cacy
:-D
27.06.2020, 19:17
:-D
Tylko sie nadzwigali chlopaki..
MARCIN
22.06.2020, 13:32
MARCIN
20 latek sam się chwalił w parku więc jak mogli jego nie złapać grzybowa rządzi